Miesiąc czasu na składanie wniosków mają uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci ubiegający się o stypendia finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz środków budżetu państwa. Wnioski przyjmowane są od 7 lutego do 8 marca.O pomoc finansową w ramach „stypendium ku dojrzałości” mogą ubiegać się uczniowie, którzy kontynuują lub rozpoczną naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, kończących się maturą. Stypendium mogą otrzymać uczniowie zameldowani na stałe, przed 1 sierpnia 2004 roku, na obszarach wiejskich, pochodzący z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, gdzie maksymalny, miesięczny dochód w 2003 roku wynosił na osobę 350 zł netto. Uczniowie zainteresowani otrzymaniem stypendium składają wnioski o jego przyznanie w szkolnych komisjach stypendialnych.
Stypendia będą również przyznawane studentom. Zgodnie z określonymi kryteriami, mogą je otrzymać osoby zameldowane przed 1 sierpnia 2004 roku na stałe w Płocku, uczące się w państwowych i niepaństwowych uczelniach wyższych. O stypendia mogą ubiegać się studiujący w systemie stacjonarnym, wieczorowym, zaocznym czy eksternistycznym. Tu również decydująca jest wysokość miesięcznego dochodu na osobę w 2003 roku. Nie może on przekraczać 350 zł netto. Ponadto osoba składająca wniosek, w dniu jego złożenia, nie może przekroczyć 25 roku życia oraz otrzymywać stypendium socjalnego z innych źródeł. Studenci zainteresowani otrzymaniem stypendium mogą składać wnioski w siedzibie Zarządu Jednostek Oświatowych w Płocku, ul. 3-go Maja 6, pok. nr 1 (parter internatu LO im. Wł. Jagiełły).
Formularze wniosków oraz informacje na temat przyznawania stypendiów można uzyskać na stronie internetowej: www.zjo.lo.pl oraz w Zarządzie Jednostek Oświatowych.
rad
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze