25 czerwca o godz. 17.00 Książnica Płocka zaprasza na jubileuszową X WładysŁawkę, czyli wieczór z wierszami organizowany corocznie z okazji imienin patrona Książnicy – Władysława Broniewskiego. Posłuchamy jego poezji i nowych wierszy płockich poetów. Będą wspomnienia i Turniej Jednego Wiersza im. Wandy Gołębiewskiej.
– Tegoroczna edycja ma szczególny charakter, bo przypada w 5. rocznicę śmierci poetki, która przez lata była ważną postacią płockiego środowiska literackiego. Przynieście ze sobą ulubiony wiersz, dobry nastrój albo po prostu ciekawość. Poezja najlepiej smakuje w letni wieczór, wśród zieleni w gronie ludzi, którzy wciąż wierzą, że kilka wersów może zatrzymać czas – czytamy w zaproszeniu.
Wstęp wolny.
(l.)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze