To chwila, która dla wielu młodych osób pozostanie wyjątkowym wspomnieniem na całe życie. Najlepsi absolwenci płockich szkół średnich wpisali swoje nazwiska do Księgi Chwały – wyjątkowego symbolu uznania dla ich pracy, ambicji i osiągnięć. Do grona wyróżnionych osób dołączyło blisko 200 uczniów.
Księga Chwały to jedna z tradycji, która od lat związana jest z Płockiem. Nie jest jedynie listą nazwisk najlepszych uczniów, ale także pamiątka pokazującą, że wiedza, systematyczność i zaangażowanie mają ogromną wartość. Początki tej tradycji sięgają XIX wieku, a jej pomysłodawcą był Kajetan Morykoni – organizator i współzałożyciel Towarzystwa Naukowego Płockiego.
W tegorocznej uroczystości uczestniczyli uczniowie, którzy zakończyli naukę w szkołach średnich z wyjątkowymi wynikami. Aby znaleźć się w Księdze Chwały, musieli osiągnąć średnią ocen co najmniej 5,0 i wyróżnić się wzorowym zachowaniem. Ich sukces jest efektem wielu lat nauki, przygotowań i konsekwentnej pracy.
- Pomyślałem sobie jak dużo pracy, energii i trudu kosztowało was to, żeby faktycznie móc się do tej księgi wpisać. Naprawdę jest to godne podziwu. Myślę, że całe miasto jest z was dzisiaj dumne – podkreślił zastępca prezydenta miasta Płocka, Łukasz Jankowski
Podczas wydarzenia młodzi mieszkańcy Płocka otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz długopisy z wygrawerowanymi imionami, nazwiskami i logiem Płocka. Dla wielu tegorocznych wyróżnionych wpis do Księgi Chwały będzie pamiątką, do której wrócą po latach. To dowód, że ich wysiłek został zauważony i zapisany w historii miasta.
- Były to 4 lata pracy, w które musiałam włożyć swój wysiłek, żeby wpisać się do tej księgi. Była to systematyczna praca, a nie jednorazowy wyczyn. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i cieszę się, że mogłam do tego grona dołączyć – powiedziała jedna z nagrodzonych absolwentek.
W tym roku wpis do Księgi Chwały złożyło blisko 200 absolwentów. W tym: 40 uczniów z LO im. St. Małachowskiego, 31 z LO im. Władysława Jagiełły, 31 z III LO im. M. Dąbrowskiej, 2 z IV LO, 14 z V LO, 2 z VII LO, 1 z I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych, 2 z Niepublicznego LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego, 35 z Akademickiego LO, 4 z Katolickiego LO im. św. Stanisława Kostki, 5 z ZSEK im. Ludwika Krzywickiego, 3 z Technikum Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza, 3 z ZSZ im. M. Skłodowskiej Curie, 2 z technikum ZDZ, 1 z ZS im. L. Bergerowej, 5 z Technikum TEB Edukacja, 2 z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Paciorkiewicza, 1 z LO Płockiego Towarzystwa Oświatowego, 4 z Zespołu Szkół Technicznych, 1 z ZSUiP im. abpa. Nowowiejskiego, 4 z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze