Już 27 i 28 czerwca mieszkańcy gminy Bielsk będą świętować XXV Dni Bielska. Organizatorzy przygotowali dwudniowy program, w którym znalazły się wydarzenia sportowe, występy lokalnych artystów, koncerty znanych wykonawców oraz zabawa taneczna. Główne uroczystości odbędą się na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku przy ul. Drobińskiej 19.
Już 27 i 28 czerwca mieszkańcy gminy Bielsk będą świętować XXV Dni Bielska. Organizatorzy przygotowali dwudniowy program, w którym znalazły się wydarzenia sportowe, występy lokalnych artystów, koncerty znanych wykonawców oraz zabawa taneczna. Główne uroczystości odbędą się na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku przy ul. Drobińskiej 19.
Obchody rozpoczną się w sobotę, 27 czerwca. O godzinie 9.00 na boisku LKS „Zryw” Bielsk wystartuje turniej piłki nożnej drużyn niezrzeszonych „Memoriał Kuby i Dominika”. Turniej będzie pierwszym punktem tegorocznych Dni Bielska.
Główna część obchodów zaplanowana została na niedzielę, 28 czerwca. O godzinie 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku odprawiona zostanie msza święta.
Godzinę później, o 13.00, na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury nastąpi oficjalne otwarcie XXV Dni Bielska. Tuż po inauguracji organizatorzy wręczą medale „Zasłużony dla Gminy Bielsk”, które stanowią formę wyróżnienia osób szczególnie związanych z lokalną społecznością. W programie znalazły się także wystąpienia zaproszonych gości.
O godzinie 14.00 przed publicznością zaprezentuje się Orkiestra Dęta OSP w Bielsku, a pół godziny później wystąpi chór „Bielszczanie”. Kolejnym punktem programu będzie prezentacja zespołów wyróżnionych podczas Gminnego Przeglądu Działalności Artystycznej „Dni Kultury 2026”. Występy rozpoczną się o godzinie 15.00.
Od godziny 16.00 na scenie pojawią się zespoły taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku. Następnie zaprezentuje się dziecięca grupa wokalna związana z placówką.
O godzinie 16.35 publiczność będzie mogła posłuchać koncertu Marcela „Marcello” Skwarka.
Wieczorna część wydarzenia skierowana będzie przede wszystkim do miłośników muzyki rozrywkowej. O godzinie 17.00 wystąpi zespół „Zagraniczny z Polski”, a godzinę później za muzyczną oprawę odpowiadać będzie DJ Slavers.
O 19.30 na scenie pojawi się zespół Twaja Ex. Następnie przyjdzie czas na koncerty głównych gwiazd tegorocznych Dni Bielska.
O godzinie 20.30 wystąpi Piękni i Młodzi Dawid Narożny, natomiast o 21.30 koncert zagra Playboys.
Po zakończeniu koncertów organizatorzy zapraszają na wspólną zabawę taneczną. Od godziny 22.30 do północy muzykę będzie prezentował DJ Slavers.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze