Reklama

W Płocku przybywa zieleni

12/10/2023 13:19

Rozpoczęły się jesienne nasadzenia zieleni na płockich ulicach, miedzy innymi u zbiegu ulic Bielskiej i NSZ oraz na Starym Mieście.

- Ruszamy z jesiennym zazielenianiem Płocka. Zaczęliśmy od urządzania zielonego skweru u zbiegu ul. Bielskiej i NSZ i sadzenia w tym miejscu łącznie aż pięciu tysięcy krzewów, jak np. tamaryszka francuskiego czy lilaka. Pod koniec października dosadzimy tu jeszcze 74 lipy i klony. Jednocześnie kontynuujemy zieloną rewitalizację. Na rogu Bielskiej i Kwiatka zaczęliśmy przygotowania pod dwa szpalery róż Marathon, uroczych i odpornych na sól drogową. Takie pasy zieleni urządzimy jeszcze przy Teatrze Dramatycznym, przy ul. Kolejowej na Radziwiu, pod Odwachem i szkołą muzyczną poinformował w mediach społecznościowych prezydent Płocka Andrzej Nowakowski

(jac)

Reklama

Fot. Profil FB prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości