Rozpoczęły się jesienne nasadzenia zieleni na płockich ulicach, miedzy innymi u zbiegu ulic Bielskiej i NSZ oraz na Starym Mieście.
- Ruszamy z jesiennym zazielenianiem Płocka. Zaczęliśmy od urządzania zielonego skweru u zbiegu ul. Bielskiej i NSZ i sadzenia w tym miejscu łącznie aż pięciu tysięcy krzewów, jak np. tamaryszka francuskiego czy lilaka. Pod koniec października dosadzimy tu jeszcze 74 lipy i klony. Jednocześnie kontynuujemy zieloną rewitalizację. Na rogu Bielskiej i Kwiatka zaczęliśmy przygotowania pod dwa szpalery róż Marathon, uroczych i odpornych na sól drogową. Takie pasy zieleni urządzimy jeszcze przy Teatrze Dramatycznym, przy ul. Kolejowej na Radziwiu, pod Odwachem i szkołą muzyczną – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Płocka Andrzej Nowakowski
(jac)
Fot. Profil FB prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze