Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów z Gostynina. W najbliższym czasie już sobie nie pojeździ autem jako kierowca, co najwyżej może być pasażerem. A to nie wszystko...
Kierowca fiata został zatrzymany we wtorek, 24 czerwca, przez patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. Pomiar wykazał, że 49-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego jechał 123 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Tym samym doszło do przekroczenia dopuszczalnej prędkości o 73 km/h.
Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. zł oraz 15 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy na trzy miesiące.
- Nadmierna prędkość od lat pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Im szybciej porusza się pojazd, tym dłuższa jest droga hamowania, krótszy czas na reakcję kierowcy oraz znacznie poważniejsze mogą być skutki ewentualnego wypadku – mówi podkom. Paweł Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.
Policjant przypomina, że przestrzeganie ograniczeń prędkości i dostosowanie jazdy do warunków na drodze to podstawowe zasady wpływające na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze