Cykl „Muzyczne czwartki na płockiej starówce” został oficjalnie zainaugurowany. W czwartkowy wieczór na letniej scenie na Starym Rynku mieszkańcy i turyści wysłuchali koncertu „Usta milczą, dusza śpiewa” w wykonaniu artystów współpracujących z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.
Publiczność usłyszała sopranistkę Sylwię Danieluk, której towarzyszył kwartet smyczkowy: Aleksandra Kelm, Dagmara Dąbkowska-Wołowicz, Anna Ochocińska i Katarzyna Zielińska. W programie znalazły się arie operowe Giacoma Pucciniego, utwory operetkowe Franza Lehára i Imre Kálmána, a także kompozycje Astora Piazzolli, Karla Jenkinsa i Dmitrija Szostakowicza.
Koncert zgromadził liczną publiczność i był pierwszym z ośmiu kameralnych wydarzeń zaplanowanych w ramach projektu organizowanego przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną. Kolejne koncerty będą odbywać się przez całe lato na letniej scenie Starego Rynku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze