Reklama

Pierwszy fragment ulicy Kościuszki już przejezdny

01/06/2023 09:16

Zgodnie z zapowiedzią w czwartek, 1 czerwca został otwarty pierwszy fragmentu ulicy Kościuszki. W poniedziałek, 5 czerwca wykonawca całkowicie zamknie na okres do dwóch miesięcy północną jezdnię pl. Dąbrowskiego.

Chodzi o fragment, który leży między pl. Narutowicza i ul. Tumską, a placem Obrońców Warszawy. Prace zaczęły się tu pod koniec ubiegłego roku i polegały przede wszystkim na rozdzieleniu kanalizacji z ogólnospławnej na sanitarną oraz deszczową. W kolejnym etapie prac wykonana została nowa nawierzchnia oraz chodniki. Jezdnia wyłożona jest granitową kostką, a chodniki – granitowymi płytami. Na koniec zainstalowano nowe oświetlenie. W ten sam sposób przebudowany będzie odcinek przecinający pl. Obrońców Warszawy oraz kolejny - między tym placem a skrzyżowaniem z ul. Misjonarską. 

Rozdział kanalizacji wraz z odtworzeniem nawierzchni prowadzony jest też na pl. Dąbrowskiego, w tym miejscu roboty właśnie się toczą. Dziś do Szpitala św. Trójcy oraz budynków Akademii Mazowieckiej można dojechać po południowej jezdni, jadąc od skrzyżowania z ul. Gradowskiego „pod prąd”.

Reklama

Prace zaś przeniosły się na kolejny odcinek południowej jezdni, bliżej ul. Kościuszki.

W poniedziałek, 5 czerwca zaś nastąpi większa zmiana: wykonawca całkowicie zamknie na okres do dwóch miesięcy północną jezdnię pl. Dąbrowskiego (czyli od strony siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki) i zacznie tam prace rozdziale kanalizacji. Za całą przebudowę miasto zapłaci 16,9 mln zł. Ponad połowę tych kosztów pokryją środki zewnętrzne. 5 mln miasto zdobyło z budżetu państwa i 4 mln – z budżetu samorządu Mazowsza z „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Reklama

(jac)

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefek - niezalogowany 2023-06-04 13:01:34

    Fajnie, tylko mogliby puścić jakąś zamiatarkę zanim cały ten piach po budowie, który kłębi się na ulicy Kościuszki spłynie z deszczem do nowej kanalizacji.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości