Reklama

Nazwiska zapisane na lata. Najzdolniejsi uczniowie Płocka trafili do Księgi Chwały

To chwila, która dla wielu młodych osób pozostanie wyjątkowym wspomnieniem na całe życie. Najlepsi absolwenci płockich szkół średnich wpisali swoje nazwiska do Księgi Chwały – wyjątkowego symbolu uznania dla ich pracy, ambicji i osiągnięć. Do grona wyróżnionych osób dołączyło blisko 200 uczniów.

Księga Chwały to jedna z tradycji, która od lat związana jest z Płockiem. Nie jest jedynie listą nazwisk najlepszych uczniów, ale także pamiątka pokazującą, że wiedza, systematyczność i zaangażowanie mają ogromną wartość. Początki tej tradycji sięgają XIX wieku, a jej pomysłodawcą był Kajetan Morykoni – organizator i współzałożyciel Towarzystwa Naukowego Płockiego.

W tegorocznej uroczystości uczestniczyli uczniowie, którzy zakończyli naukę w szkołach średnich z wyjątkowymi wynikami. Aby znaleźć się w Księdze Chwały, musieli osiągnąć średnią ocen co najmniej 5,0 i wyróżnić się wzorowym zachowaniem. Ich sukces jest efektem wielu lat nauki, przygotowań i konsekwentnej pracy.

Reklama

 - Pomyślałem sobie jak dużo pracy, energii i  trudu kosztowało was to, żeby faktycznie móc się do tej księgi wpisać. Naprawdę jest to godne podziwu. Myślę, że całe miasto jest z was dzisiaj dumne – podkreślił zastępca prezydenta miasta Płocka, Łukasz Jankowski

Podczas wydarzenia młodzi mieszkańcy Płocka otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz długopisy z wygrawerowanymi imionami, nazwiskami i logiem Płocka. Dla wielu tegorocznych wyróżnionych wpis do Księgi Chwały będzie pamiątką, do której wrócą po latach. To dowód, że ich wysiłek został zauważony i zapisany w historii miasta.  

Reklama

 - Były to 4 lata pracy, w które musiałam włożyć swój wysiłek, żeby wpisać się do tej księgi. Była to systematyczna praca, a nie jednorazowy wyczyn. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i cieszę się, że mogłam do tego grona dołączyć – powiedziała jedna z nagrodzonych absolwentek.

W tym roku wpis do Księgi Chwały złożyło blisko 200 absolwentów. W tym: 40 uczniów z LO im. St. Małachowskiego, 31 z LO im. Władysława Jagiełły, 31 z III LO im. M. Dąbrowskiej, 2 z IV LO, 14 z V LO, 2 z VII LO, 1 z I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych, 2 z Niepublicznego LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego, 35 z Akademickiego LO, 4 z Katolickiego LO  im. św. Stanisława Kostki, 5 z ZSEK im. Ludwika Krzywickiego, 3 z Technikum Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza, 3 z ZSZ im. M. Skłodowskiej Curie, 2 z technikum ZDZ, 1 z ZS im. L. Bergerowej, 5 z Technikum TEB Edukacja, 2 z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Paciorkiewicza, 1 z LO Płockiego Towarzystwa Oświatowego, 4 z Zespołu Szkół Technicznych, 1 z ZSUiP im. abpa. Nowowiejskiego, 4 z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1.  

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/06/2026 09:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama