Reklama

Przy molo Wisła ma zaledwie 40 cm głębokości! Ratownicy WOPR ostrzegają przed ogromnym zagrożeniem!

Tam gdzie rok temu Wisła miała 2,5 metra głębokości, dzisiaj woda sięga zaledwie 40 cm głębokości. To bardzo niebezpieczna sytuacja zwłaszcza, że dotyczy wejścia do portu Oddziału Żeglarsko – Motorowodnego PTTK „Morka”. Na to zagrożenie zwracają uwagę ratownicy płockiego WOPR, którzy oznaczyli już niebezpieczne miejsce bojami. Na swoim facebookowym profilu ostrzegają jednak nie tylko motorowodniaków i żeglarzy.

Przede wszystkim przypominają, że ukształtowanie dna Wisły od zeszłego roku bardzo się zmieniło.

- W miejscach gdzie było rok temu głęboko, dzisiaj jest bardzo płytko i odwrotnie. Prosimy sterników łodzi motorowych i skuterów wodnych o baczne obserwowanie lustra wody podczas płynięcia, ponieważ pod woda czasami płyną kilkunastometrowe drzewa lub pionowo kilkumetrowe kołki, gdzie albo wystają nad wodę na około 20cm, albo są tuż pod powierzchnią wody i są niewidoczne – tłumaczą ratownicy.

Wiedzą o tym zjawisku, bo w tym roku już kilka razy usuwali wodne przeszkody, zarówno z okolic płockiego mola, jak i z innych miejsc na Wiśle.

Reklama

- Jednostki odpowiedzialne za gospodarowanie nabrzeżem, prosimy o jak najszybsze rozstawienie znaków ZAKAZU KĄPIELI w miejscach niebezpiecznych, szczególnie na "dzikiej plaży" i wzdłuż całego płockiego nabrzeża, ponieważ obecnie mamy duży napływ pracowników zagranicznych, którzy kompletnie nie znają naszego wodnego rewiru. Prosimy o poinformowanie tej grupy ludzi o zagrożeniach – apelują wodniacy.

Jest to ich zdaniem o tyle ważne, ponieważ w tym roku rejon przy "dzikiej plaży" stał się szczególnie niebezpieczny.

Reklama

- Ostrzegamy i prosimy, żeby w tych miejscach nie wchodzić do wody i należycie zaopiekować się małymi dziećmi – alarmują.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/05/2024 13:57
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Krzysztof - niezalogowany 2024-05-02 23:19:06

    Cała Wisła jest do pielęgnacji i pogłębienia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości