Reklama

Brązowe medale płockich kickbokserów. Zawodnicy Punchera stanęli na podium prestiżowego turnieju

Zawodnicy LKS „Puncher” z Płocka wrócili z medalami z Polish Kickboxing Cup – największego i jedynego w tym roku międzynarodowego turnieju kickboxingu tej rangi organizowanego w Polsce. Rafał Dobies i Mariusz Żmijewski wywalczyli trzecie miejsca w swoich kategoriach, potwierdzając wysoką formę na tle silnej, międzynarodowej konkurencji.

Tegoroczna edycja zawodów odbyła się w Kielcach i zgromadziła 833 zawodników z 15 państw, m.in. z Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Ukrainy, Izraela czy Grecji. Rywalizacja toczyła się jednocześnie na trzech ringach i czterech matach, a uczestnicy walczyli we wszystkich siedmiu formułach kickboxingu – od pełnokontaktowych po techniczne i szybkościowe konkurencje planszowe.

Płock reprezentowało dwóch zawodników klubu LKS „Puncher”, prowadzonego przez trenera Piotra Maślankę. Rafał Dobies rywalizował w formule full-contact w kategorii do 75 kilogramów, natomiast Mariusz Żmijewski wystartował w kategorii masters w formule pointfighting powyżej 94 kilogramów. Obaj zakończyli zmagania na trzecich miejscach, zdobywając brązowe medale.

Reklama

Wyjazd płockich zawodników na zawody został dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w ramach realizacji zadań związanych ze wspieraniem i upowszechnianiem kultury fizycznej w 2026 roku.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości