Zawodnicy LKS „Puncher” z Płocka wrócili z medalami z Polish Kickboxing Cup – największego i jedynego w tym roku międzynarodowego turnieju kickboxingu tej rangi organizowanego w Polsce. Rafał Dobies i Mariusz Żmijewski wywalczyli trzecie miejsca w swoich kategoriach, potwierdzając wysoką formę na tle silnej, międzynarodowej konkurencji.
Tegoroczna edycja zawodów odbyła się w Kielcach i zgromadziła 833 zawodników z 15 państw, m.in. z Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Ukrainy, Izraela czy Grecji. Rywalizacja toczyła się jednocześnie na trzech ringach i czterech matach, a uczestnicy walczyli we wszystkich siedmiu formułach kickboxingu – od pełnokontaktowych po techniczne i szybkościowe konkurencje planszowe.
Płock reprezentowało dwóch zawodników klubu LKS „Puncher”, prowadzonego przez trenera Piotra Maślankę. Rafał Dobies rywalizował w formule full-contact w kategorii do 75 kilogramów, natomiast Mariusz Żmijewski wystartował w kategorii masters w formule pointfighting powyżej 94 kilogramów. Obaj zakończyli zmagania na trzecich miejscach, zdobywając brązowe medale.
Wyjazd płockich zawodników na zawody został dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w ramach realizacji zadań związanych ze wspieraniem i upowszechnianiem kultury fizycznej w 2026 roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze