- Lato w mieście może być pełne inspiracji, twórczych odkryć i artystycznych wyzwań - przekonuje Płocka Galeria Sztuki. 2 lipca zaprasza na Miejski Plener Artystyczny – cykl letnich warsztatów rysunkowych. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się nowych technik plastycznych i spojrzeć na Płock z zupełnie innej perspektywy.
Uczestnicy zajęć przez trzy lipcowe czwartki będą tworzyć pod okiem Anny Krzemińskiej-Baoni – płockiej artystki, wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Spotkania odbywać się będą w przestrzeni miasta, która stanie się nie tylko tłem, ale przede wszystkim źródłem inspiracji do twórczych działań. Uczestnicy poznają podstawy kompozycji, pracy z kolorem oraz różnorodne techniki rysunkowe i malarskie, a także nauczą się poszukiwać nieoczywistych kadrów i indywidualnych sposobów interpretowania miejskiego krajobrazu.
Pierwsze warsztaty zaplanowano 2 lipca w godzinach 10.00–15.00. Wędrówka rozpocznie się na Starym Mieście, gdzie inspiracją staną się historyczna zabudowa oraz rytm miejskiej przestrzeni. Uczestnicy będą obserwować architekturę i przekształcać ją w kompozycje rysunkowe.
Kolejne spotkanie odbędzie się 9 lipca przy Bazylice Katedralnej. Podziwiając monumentalną architekturę, struktury i relacje przestrzenne jednego z najcenniejszych zabytków Płocka, uczestnicy poeksperymentują ze szkicami, akwarelą, pastelą olejną.
Cykl Miejskich Plenerów Artystycznych zakończy się 16 lipca na Bulwarach Wiślanych. Uczestnicy zmierzą się z malarską interpretacją panoramy miasta i nadwiślańskiego krajobrazu. Temat przewodni - kolor, światło, przestrzeń oraz wyjątkowy nastrój jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Płocku.
Wszystkie spotkania rozpoczynają się na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki, skąd chętni wspólnie wyruszą do wybranych lokalizacji. Galeria zapewnia sztalugi oraz komplet materiałów plastycznych potrzebnych do pracy.
- Do udziału zapraszamy młodzież od 13. roku życia oraz osoby dorosłe – zarówno tych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie sztuki, jak i osoby posiadające już doświadczenie plastyczne. Najważniejsze są otwartość na twórcze eksperymenty, chęć wspólnego odkrywania miasta i własnych artystycznych poszukiwań – informuje PGS. Koszt udziału w całym wydarzeniu wynosi 20 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona.
(lesz)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze