Reklama

Młodzi zawodnicy podpisują kontrakty z Wisłą Płock. Kondracki i Gerbowski

07/07/2020 15:10

Co prawda jeszcze trochę za wcześnie, by młodzi zawodnicy, urodzeni już w XXI wieku mogli wziąć na siebie ciężar gry w Ekstraklasie, ale warto inwestować w młode talenty. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie na nich czas, rozwiną skrzydła i poniosą Wisłę Płock do zwycięstwa.

W ostatnim czasie lista zawodników Wisły powiększyła się o dwóch młodych piłkarzy, z których klub już wkrótce powinien mieć wielką pociechę. Mowa o byłym już zawodniku GKS Bełchatów, który już zagrał w barwach Wisły - Kacprze Kondrackim i młodzieżowym reprezentancie Polski, wychowankiem Escoli Varsovia – Fryderyku Gerbowskim.
Młodzieżowcem z rocznika 2003, który przed sezonem 2020/2021 zasili szeregi Wisły Płock, został Kacper Kondracki z GKS-u Bełchatów. Ofensywny pomocnik podpisał z płockim klubem trzyletni kontrakt, obowiązujący od 1 sierpnia 2020. Kondracki na świat przyszedł w Tomaszowie Mazowieckim, ale od kilku sezonów związany był z GKS-em Bełchatów. W rundzie jesiennej rozgrywek 2019/2020 zagrał w 19 spotkaniach w I lidze wojewódzkiej B1 Junior Młodszy Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i strzelił w nich 18 goli. Kilkukrotnie znalazł się także w kadrze meczowej bełchatowian na mecze w Fortuna 1. Lidze.
– Wisła Płock to klub ekstraklasowy, więc długo się nie zastanawiałem. W samych superlatywach wypowiadali się o nim znani mi z Bełchatowa Damian Michalski i Dawid Kocyła, a nie będę ukrywał, że to także skłoniło mnie do podjęcia tej decyzji. Mam też nadzieję, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to będę mógł liczyć na ich pomoc. Mogę zapewnić, że na pewno będę dawał z siebie wszystko na treningach i liczę, że otrzymam szansę, ponieważ moim długofalowym celem będzie wywalczenie sobie miejsca w podstawowej jedenastce Nafciarzy – zapewnił tuż po podpisaniu kontraktu w rozmowie z klubem Kacper Kondracki.


Zawodnik z bardzo dobrej strony pokazał się już w grze wewnętrznej Wisły II Płock z Wisłą Płock U-19 (5:3), w której dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Już niedługo Kacper rozpocznie przygotowania do nowego sezonu z pierwszym zespołem niebiesko-biało-niebieskich.
Nowym zawodnikiem Wisły Płock został także środkowy pomocnik Fryderyk Gerbowski, reprezentant Polski U-17. Młody piłkarz trafił do zespołu Nafciarzy na zasadzie transferu gotówkowego z Escoli Varsovia i właśnie podpisał trzyletni kontrakt z płockim klubem. Gerbowski, także rocznik 2003, jesienią zagrał w 12. spotkaniach w Centralnej Lidze Juniorów U-19, notując bramkę i asystę. Nowy zawodnik to nominalny środkowy pomocnik, który regularnie powoływany jest przez Marcina Dornę do młodzieżowych reprezentacji Polski, ostatnio do kadry lat 17.
– Otrzymałem ofertę z Wisły Płock i razem z rodzicami uznaliśmy, że jest to dobry kierunek, żeby rozwijać się i zacząć trenować z zespołem ekstraklasowym. Na pewno chciałbym stale podnosić swoje umiejętności, a moim celem na teraz jest po prostu zostać w pierwszej drużynie, łapać minuty i z czasem budować coraz mocniejszą pozycję. Myślę, że moją bardzo mocną stroną jest przegląd pola, a technika, przerzut, podanie prostopadłe i utrzymanie piłki przy nodze także należą do moich atutów – zapowiedział Fryderyk Gerbowski, chwilę po parafowaniu umowy.
Umowa Gerbowskiego z Wisłą Płock wejdzie w życie 1 sierpnia 2020. Niewiele później Fryderyk rozpocznie przygotowania do sezonu 2020/2021 z pierwszą drużyną Nafciarzy.

Reklama

Jol.
fot. Wisła Płock

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości