W poniedziałek, 23 października wykonawca prowadzący modernizację ul. Kościuszki całkowicie zamknie przejazd tą ulicą. Nie przejedziemy nią do 10 listopada.
Przebudowa ulicy na całej długości od pl. Narutowicza po plac Dąbrowskiego zaczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Prace toczyły się etapami. W czerwcu tego roku uruchomiony został tymczasowy przejazd pierwszym odcinkiem Kościuszki – między pl. Narutowicza a pl. Obrońców Warszawy. - Ten właśnie odcinek wykonawca modernizacji ponownie zamyka dla ruchu w najbliższy poniedziałek. Powodem jest fakt, że zbliżamy się do końca inwestycji i najbliższe trzy tygodnie to okres, jaki drogowcy mają na usunięcie usterek, które dostrzegli w trakcie robót inspektorzy nadzoru inwestorskiego z ramienia Miejskiego Zarządu Dróg. Wykonawca ma zakończyć inwestycję i otworzyć przejazd ul. Kościuszki na całej długości do 10 listopada – informuje Hubert Woźniak z ratuszowego referatu informacji miejskiej.
Przypomnijmy, że przebudowa tej ulicy polegała na rozdzieleniu kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową, na wykonaniu nowej jezdni, chodników, zainstalowaniu nowego, energooszczędnego oświetlenia. Koszt – 16 mln zł (pięć mln zł dofinansowania miasto zdobyło z budżetu państwa, a cztery – z urzędu marszałkowskiego, z „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”).
(jac)
Fot. Urząd Miasta Płocka
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze