Reklama

Koniec prac na ul. Kościuszki za trzy tygodnie. Ale najpierw...

20/10/2023 09:52

W poniedziałek, 23 października wykonawca prowadzący modernizację ul. Kościuszki całkowicie zamknie przejazd tą ulicą. Nie przejedziemy nią do 10 listopada.

Przebudowa ulicy na całej długości od pl. Narutowicza po plac Dąbrowskiego zaczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Prace toczyły się etapami. W czerwcu tego roku uruchomiony został tymczasowy przejazd pierwszym odcinkiem Kościuszki – między pl. Narutowicza a pl. Obrońców Warszawy. - Ten właśnie odcinek wykonawca modernizacji ponownie zamyka dla ruchu w najbliższy poniedziałek. Powodem jest fakt, że zbliżamy się do końca inwestycji i najbliższe trzy tygodnie to okres, jaki drogowcy mają na usunięcie usterek, które dostrzegli w trakcie robót inspektorzy nadzoru inwestorskiego z ramienia Miejskiego Zarządu Dróg. Wykonawca ma zakończyć inwestycję i otworzyć przejazd ul. Kościuszki na całej długości do 10 listopada informuje Hubert Woźniak z ratuszowego referatu informacji miejskiej.

Przypomnijmy, że przebudowa tej ulicy polegała na rozdzieleniu kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową, na wykonaniu nowej jezdni, chodników, zainstalowaniu nowego, energooszczędnego oświetlenia. Koszt – 16 mln zł (pięć mln zł dofinansowania miasto zdobyło z budżetu państwa, a cztery – z urzędu marszałkowskiego, z „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”).

Reklama

(jac)

Fot. Urząd Miasta Płocka

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości