Ochotnicza Straż Pożarna w Krubinie koło Sannik (powiat gostyniński) obchodziła 100-lecie działalności. Była msza św. polowa, wręczenie odznaczeń i piknik dla społeczeństwa. Jednostka zasłużyła na piękny jubileusz, ponieważ jej członkowie od wieku gaszą, ratują i troszczą się o innych ludzi, pełniąc z oddaniem odpowiedzialną służbę strażacką.
Jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Krubinie odbył się 19 sierpnia br. Oficjalne uroczystości poprzedziła msza św. polowa na boisku sportowym w intencji strażaków oraz ich rodzin. Przewodniczył jej kapelan gminny OSP ks. Andrzej Sałkowski, proboszcz w Sannikach, a zarazem czynny członek OSP Sanniki.
Po mszy św. podniesiono flagę państwową na maszt oraz odegrano i odśpiewano hymn państwowy. Dla upamiętnienia obchodów jubileuszu 100-lecia powstania jednostki członkowie ufundowali tablicę pamiątkową przed remizą strażacką, której uroczystego odsłonięcia dokonali zaproszeni goście, a także prezes OSP Krubin Czesław Milczarek i Paweł Mąkol, naczelnik OSP Krubin.
W uznaniu zasług za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej Ochotnicza Straż Pożarna w Krubinie została odznaczona Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to najwyższe odznaczenie Związku OSP RP. Odznaczenia sztandaru dokonał dh Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego ZOSP RP, mł. bryg Sławomir Jędrych – przedstawiciel Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Mariusz Ostrowski – Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie, dh Karol Podleśny – przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej OSP, jednocześnie Prezes Powiatowy ZOSP RP.
Za dotychczasową działalność marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wyróżnił jednostkę OSP Krubin medalem „Pro Masovia”. W imieniu marszałka medal wręczyła Katarzyna Osowicz-Szewczyk, przewodnicząca Rady Powiatu Gostynin. Ponadto wyróżniającym się strażakom wręczono odznaczenia oraz wyróżnienia.
Zaproszeni goście dziękowali w trakcie swoich wystąpień druhom za ich profesjonalizm oraz działalność na rzecz społeczności lokalnej oraz miasta i gminy Sanniki, podkreślając, jak duże znaczenie odgrywa Ochotnicza Straż Pożarna w Krubinie. Życzyli kolejnych lat prężnej działalności w służbie mieszkańcom i obywatelom.
Sławomir Jędrych okazji 100-lecia powstania jednostki wręczył prezesowi OSP w Krubinie pamiątkowy obraz przedstawiający Katedrę św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie, nazywaną „Świątynią mazowieckich strażaków”. Podczas swojego wystąpienia podziękował druhom, podkreślając ich zaangażowanie w codzienną, często niebezpieczną służbę, a także złożył życzenia ich rodzinom.
W uroczystości uczestniczyli także m.in. dh Karol Podleśny, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, dh Wojciech Kaczorowski, komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Sannikach, Gabriel Wieczorek, burmistrz Miasta i Gminy Sanniki.
Nazajutrz, 20 sierpnia br. na terenie jednostki OSP w Krubinie odbył się Piknik Strażacki „...sto lat minęło...” dla mieszkańców i sympatyków OSP Krubin. W programie znalazło się wiele atrakcji dla wszystkich pokoleń i miłośników ochotniczego pożarnictwa.
(eg)
Fot. KW PSP w Warszawie
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze