Jeszcze tylko przez miesiąc trwa popularny konkurs fotograficzny „Podróże z flagą Mazowsza”. Warto wziąć w nim udział. W łącznej puli nagród czeka aż 25 tys. zł. Zwycięskie fotografie zostaną m. in. pokazane w formie specjalnej wystawy. Zasady są bardzo proste. Bezpłatnie pobieramy flagę województwa mazowieckiego w punkcie informacji turystycznej, a potem robimy z nią zdjęcia z wakacyjnych podróży. Zdjęcia można zgłaszać do 15 września.
Konkurs organizują Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Agencja Rozwoju Mazowsza. Mogą wziąć w nim udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Dodajmy, że to już trzecia edycja konkursu.
- Jesteśmy dumni z powodu tak wielkiej popularności tego konkursu. W ubiegłym roku otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń. W tej edycji zwiększamy nagrody finansowe dla laureatów i po raz pierwszy otwieramy się na kategorie dla profesjonalnych fotografów. Już nie mogę doczekać się efektów i zachęcam wszystkich do dumnego podróżowania z flagą Mazowsza – mówi Izabela Stelmańska, Prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Reklama
W tegorocznej edycji konkursu zdjęcia można zgłaszać w dwóch kategoriach. Podróże z Flagą Mazowsza – OPEN to kategoria skierowana do wszystkich entuzjastów i amatorów fotografii. To doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności i rywalizować z innymi miłośnikami fotografii. Z kolei kategoria Podróże z Flagą Mazowsza – PRO jest dedykowana dla profesjonalistów, którzy zajmują się fotografią zawodowo. Jeśli masz doświadczenie w branży fotograficznej, kategoria PRO będzie idealną okazją, aby pokazać swój talent.
W każdej kategorii jury wyłoni 6 najlepszych zdjęć. Zdobywca I nagrody otrzyma 4500 zł, II - 3000 zł, III - 2000 zł. Przewidziane są także maksymalnie po 3 wyróżnienia po 1000 zł w obu kategoriach.
Autorzy najlepszych zdjęć, oprócz nagród finansowych, mogą liczyć na promocję swoich prac, w tym publikację zwycięskich zdjęć w formie kalendarza na 2025 rok, w mediach społecznościowych oraz wystawę plenerową.
- Tym konkursem budujemy przywiązanie do naszego regionu i jeszcze mocniej z nim się identyfikujemy. Pokazujmy z dumą na całym świecie skąd jesteśmy. Udział w konkursie jest bardzo prosty. Bezpłatnie pobieramy flagę w wybranym punkcie informacji turystycznej, ruszamy z nią w podróż, robimy zdjęcia i wygrywamy. Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu – mówi Krzysztof Filiński, prezes Zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza.
Reklama
Flagi Mazowsza są do odebrania bezpłatnie w wybranych punktach informacji turystycznej na terenie województwa mazowieckiego oraz w trakcie wybranych wydarzeń plenerowych, na których obecna będzie Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. W Płocku znajdziecie je przy ul. Stary Rynek 8.
Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia wraz ze zdjęciem należy wysłać za pomocą formularza elektronicznego. Szczegóły konkursu, regulamin oraz pełną listę punktów informacji turystycznej biorących udział w akcji można znaleźć na stronie www.flagamazowsza.pl oraz www.mrot.pl.
Fot. Ewa Siwiecka
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze