Pokazy artystyczne, zawody sportowe, wystawy, zjazd motocyklistów, pokaz psów oraz koncerty zespołów, to wszystko można było zobaczyć podczas trzydniowych „Dni Gminy Mała Wieś”.
– Impreza się udała. Świadczą o tym tłumy gości, które przybyły do Małej Wsi. Frekwencja była większa niż zwykle, dopisała również pogoda. Najbardziej podobał mi się pokaz sztucznych ogni, który został zorganizowany naprawdę na wysokim poziomie – podsumowuje Wojciech Zmysłowski, wójt gminy Mała Wieś.
Gwiazdą „Dni Małej Wsi” był piosenkarz, instrumentalista i kompozytor Zbigniew Wodecki. Na jego występ przybyły tłumy fanów zarówno z Małej Wsi, jak również z gmin ościennych. Małowiejskiej publiczności zaprezentowała się także kapela „Hora” – polsko-słowacki zespół folkowy z Beskidu Żywieckiego z muzyką góralską, słowacką i węgierską. Swój koncert dał także zespół „COM2GETHER – cover band”, w czasie którego odbyła się parada motocyklistów i starych samochodów. Jak podkreśla Elżbieta Śmigielska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Małej Wsi, na zlot przybyła ponad setka motocykli i zabytkowych samochodów. Wiele osób prezentowało swoje czworonogi podczas wystawy psów, i to nie tylko te rasowe, ale również mieszańce. Pokaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta i mażoretki z Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, oprócz koncertu zaprezentowali pokaz musztry. O uśmiech na twarzy uczestników zadbał kabaret „Mafioła” z Ostrołęki prezentując program „Powakacyjny Mish Mash”. Grupa „Commers Band” z Poznania wykonała światowe przeboje w wersji bigbandowej. Wystąpiły także „Nasty Ladies” – śpiewające nauczycielki z Wałcza, gwiazdy programu „Mam talent”, jak również młodzieżowy teatr uliczny „Laboratorium Snów” z Małej Wsi. Organizatorzy zadbali także o dobrą kondycję uczestników. W parku mogli pobiec w ulicznym biegu zdrowia, który przebiegał pod hasłem „Żyj zdrowo bez uzależnień”.
W szkole podstawowej otwarto dwie wystawy: „57 miesięcy okupacji. Społeczeństwo polskie podczas II wojny światowej” oraz „Co nam w duszy gra” – prezentującą twórczość artystyczną mieszkańców gminy. Dni Gminy Mała Wieś połączono z uroczystościami jubileuszowymi 10-lecia Gimnazjum im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi. W programie znalazła się wystawa dorobku szkoły oraz przekazanie sztandaru.
Dużym zainteresowaniem cieszył się Gminny Turniej Kulinarny „Integracja od kuchni”. Jak podkreśla Elżbieta Śmigielska, jego uczestnicy nie mieli łatwego zadania. – Każda drużyna musiała przygotować dwa dania i wyżywić minimum 50 osób. W konkursie startowało sześć drużyn oraz trzy sołectwa. Wszyscy razem przygotowali potrawy dla 500 osób. Jurorzy zdecydowali, że nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy. Oprócz zadowolonych min konsumentów nagrodą dla uczestników był sprzęt gospodarstwa domowego oraz gadżety. Imprezę zorganizowali wójt gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Malej Wsi. Współfinansowana była ze środków PPWOW – Programu Integracji Społecznej. mś
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze