Już od dłuższego czasu Fundacja SMS z Nieba z Koszalina prowadzi internetowe zbiórki na zakup respiratorów dla polskich szpitali.
Do tej pory udało się kupić już 18 takich sprzętów! Organizatorem ogólnopolskiej akcji "Zanurzeni w Miłości" jest Fundacja SMS z Nieba. Zbiórki na respiratory dla konkretnych miast przeprowadzane są we współpracy z diecezjalnymi oddziałami Caritas i dyrektorami szpitali, do których ma trafić sprzęt.
I tak pierwszą zbiórkę przeprowadzono dla koszalińskiego szpitala z Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, kolejne z Caritasem szczecińskim i innymi.
Co ważne, dziś, 16 kwietnia zbierane są datki na zakup respiratora dla płockiego szpitala na Winiarach! Liczy się każda kwota, która może przyczynić się do ratowania osób z ciężkimi objawami zakażenia koronawirusem. - Dyrektorzy poszczególnych szpitali zgłaszają się do nas, że chcą, żeby doposażać te szpitale, że widzą sens, żeby razem z nami zbierać. To są bardzo wyjątkowe dla nas chwile i piękne - mówił dla TVP3 Szczecin ks. Rafał Jarosiewicz, jeden z koordynatorów akcji.
Pod tym linkiem znajdziecie zbiórkę: https://www.zanurzeniwmilosci.pl/aktualnosci/36-zbiorka-na-plock-start, a także wszelkie inne informacje dotyczące akcji.
(jb)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze