Spokojnie, nie ma powodu do niepokoju – to tylko ćwiczenia. Ich głównym celem będzie doskonalenie współpracy różnych służb ratowniczych oraz sprawdzenie skuteczności działania podczas symulowanych akcji ratunkowych.
We wtorek, 23 czerwca od godz. 9 do 13 mieszkańcy mogą zauważyć zwiększoną liczbę pojazdów i ratowników w rejonie Zalewu Sobótka przy ul. Rybaki o skarpy wiślanej. Nie ma powodów do niepokoju. Służby ratownicze przećwiczą działania z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego, chemiczno-ekologicznego oraz wysokościowego na poziomie specjalistycznym.
Ćwiczenia obejmą również zakres rozpoznania operacyjnego obiektów, sprawdzenie systemu łączności, doskonalenie dowodzenia na szczeblu taktycznym, ocenę poziomu wyszkolenia ratowników i gotowości operacyjno-technicznej jednostek wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze