Około 500 dzieci i młodzieży od kwietnia weźmie udział w realizowanym w Gostyninie programie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, częściowo z rodzin zagrożonych patologiami. To jeden z punktów realizowanego przez miasto programu dotyczącego profilaktyki uzależnień.Do uczestnictwa w zajęciach dzieci i młodzież kierują pedagodzy szkolni oraz MOPS. Formuła zajęć jest już sprawdzona: – Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, na boisku i w hali sportowej. Dzieci i młodzież, którzy w nich uczestniczą, mają zajęty czas po lekcjach i nie muszą spędzać wolnego czasu na ulicach – komentuje Karol Podleśny, koordynator programu. – Część z nich systematycznie uczestniczy także w miejsko-parafialnej świetlicy.
Do końca marca zostanie rozstrzygnięty ogłoszony przez miasto przetarg. W poprzednim roku szkolnym program realizował MKS „Mazur” przy Stadionie OSiR w Gostyninie oraz Gostynińskie Stowarzyszenie Związków Sportowych. W tym również obie organizacje zgłosiły swój akces, jeśli chodzi o organizowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu Gostynina. Do końca marca zapadnie decyzja, czy to właśnie one zajmą się rekreacją młodych gostynian.
Na realizację programu zajęć sportowo-rekreacyjnych miasto rocznie przeznacza około 60 tys. zł.
(eg)
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze