Reklama

Rekreacja po lekcjach

22/03/2006 11:08
Około 500 dzieci i młodzieży od kwietnia weźmie udział w realizowanym w Gostyninie programie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, częściowo z rodzin zagrożonych patologiami. To jeden z punktów realizowanego przez miasto programu dotyczącego profilaktyki uzależnień.Do uczestnictwa w zajęciach dzieci i młodzież kierują pedagodzy szkolni oraz MOPS. Formuła zajęć jest już sprawdzona: – Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, na boisku i w hali sportowej. Dzieci i młodzież, którzy w nich uczestniczą, mają zajęty czas po lekcjach i nie muszą spędzać wolnego czasu na ulicach – komentuje Karol Podleśny, koordynator programu. – Część z nich systematycznie uczestniczy także w miejsko-parafialnej świetlicy.

Do końca marca zostanie rozstrzygnięty ogłoszony przez miasto przetarg. W poprzednim roku szkolnym program realizował MKS „Mazur” przy Stadionie OSiR w Gostyninie oraz Gostynińskie Stowarzyszenie Związków Sportowych. W tym również obie organizacje zgłosiły swój akces, jeśli chodzi o organizowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu Gostynina. Do końca marca zapadnie decyzja, czy to właśnie one zajmą się rekreacją młodych gostynian.
Na realizację programu zajęć sportowo-rekreacyjnych miasto rocznie przeznacza około 60 tys. zł.
(eg)

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama