Płocka starówka ponownie stanie się letnią sceną muzyczną. Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza mieszkańców i turystów do udziału w projekcie „Muzyczne czwartki na płockiej starówce”, w ramach którego odbędzie się osiem bezpłatnych, kameralnych koncertów. Wystąpią muzycy współpracujący z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, prezentując repertuar od muzyki klasycznej i jazzu po przeboje filmowe i utwory retro.
Koncerty będą odbywać się w czwartki o godz. 18 na letniej scenie Starego Rynku. Program został przygotowany tak, by każdy znalazł coś dla siebie – od operowych arii, przez swing, francuskie ballady i muzykę filmową, aż po autorskie interpretacje znanych przebojów.
Cykl rozpocznie się 25 czerwca koncertem „Usta milczą, dusza śpiewa”, podczas którego publiczność usłyszy utwory Giacoma Pucciniego, Franza Lehára, Imre Kálmána oraz kompozycje Astora Piazzolli. W kolejnych tygodniach zaplanowano m.in. jazzowe spotkanie z muzykami z partnerskiego Darmstadt, koncerty inspirowane twórczością Édith Piaf, przeboje międzywojennej Polski, a także muzykę filmową w aranżacjach nawiązujących do serialu „Bridgertonowie”.
W sierpniu na scenie pojawi się również Gdański Kwartet Akordeonowy, a finał cyklu, zaplanowany na 27 sierpnia, należeć będzie do Ryszarda Wolbacha. Artysta przypomni największe przeboje zespołów Babsztyl i Harlem oraz zaprezentuje własne kompozycje.
Harmonogram koncertów
Wszystkie koncerty są bezpłatne i odbędą się na letniej scenie Starego Rynku w Płocku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze