Reklama

Piłkarze ręczni Wisły

24/01/2007 08:46
Reprezentacja Polski walczy w Niemczech w Mistrzostwach Świata, a drużyny przygotowują się do wznowienia rozgrywek. Piłkarze Wisły Płock na początku roku trenowali na zgrupowaniu w Brennej, a najbliższy weekend spędzą w Puławach, gdzie w turnieju zagrają z VIVE, gospodarzami i zagraniczną drużyną.
Jak na razie trener Bogdan Zajączkowski jest zadowolony z okresu przygotowawczego. Co prawda w Brennej nie było wszystkich piłkarzy, ale ważne jest to, że wszyscy są gotowi do gry. Nie trenowali z drużyną: Damian Wleklak, Rafał Kuptel i Zbigniew Kwiatkowski, którzy przygotowywali się do występów w Mistrzostwach Świata, zaś z kadrą narodową młodzieżowców trenowali:
Adrian Piórkowski, Wiktor Jędrzejewski i bramkarz Przemysław Witkowski.
Do zajęć wrócili po dłuższej przerwie Adam Wiśniewski i Łukasz Szczucki oraz Marek Witkowski, który tuż przed wyjazdem, z powodu kontuzji, miał nogę w gipsie. Drobnej kontuzji nabawił się Michał Zołoteńko, ale szybko wrócił do normalnych treningów.
Najbliższy weekend piłkarze Wisły spędzą w Puławach, gdzie wezmą udział w turnieju. Tydzień przed wznowieniem rozgrywek, płocczanie powinni zagrać spotkanie towarzyskie na własnym parkiecie, z kim, na razie nie wiadomo, rozmowy trwają.
Rozgrywki 16 kolejki ekstraklasy zostaną wznowione 10 lutego. Wisła swój pierwszy po przerwie mecz zagra z Chrobrym Głogów. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie, w Głogowie spotkanie zakończyło się remisem 27:27. Kilka dni później, 14 lutego płocczanie będą podejmować w 1/4 finału Pucharu Polski Stal Mielec. Mecz półfinałowy zaplanowano na 7 marca, a finał na 11 i 15 kwietnia.
Ostatnią kolejkę rozgrywek drugiej rundy piłkarze rozegrają 17 marca, a już 24 marca czeka ich pierwsza runda play off, z udziałem ośmiu drużyn, które zajmą miejsca od I do VIII. Trudno na razie nawet przypuszczać, z kim Wisła spotka się w tej fazie rozgrywek, ale już wiadomo, że drużyny grać będą do dwóch wygranych. Pierwszy mecz wyznaczono na 24 marca, rewanż na 28 marca, a jeśli nie zapadnie rozstrzygnięcie, wtedy zespołom pozostanie spotkanie 31 marca.
Pierwsza runda zakończy się wyłonieniem czterech drużyn, które również grać będą do dwóch zwycięstw. Terminy dla drugiej rundy play off, to: 21, 25 i ewentualnie 28 kwietnia. Po tym etapie pozostaną w grze tylko dwie, najlepsze w tym sezonie drużyny, które grać będą do trzech wygranych.
Mamy nadzieję, że wśród tych dwóch drużyn będzie Wisła Płock. Pierwsze dwa mecze zaplanowano na 5 i 6 maja, a rozegrane zostaną na parkiecie zespołu, który zajął wyższą pozycję w tabeli po rundzie zasadniczej. Mecze rewanżowe wyznaczono na 12 i 13 maja, a jeśli cztery spotkania nie przyniosą rozstrzygnięcia, wtedy mecz o tytuł Mistrza Polski zostanie rozegrany 19 maja na parkiecie zespołu, który był wyżej w tabeli. Przypomnijmy, że Wisła broni tytułu Mistrza Polski, a od trzech sezonów jest najlepszą polską drużyną. 
Jol.
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama