Reklama

ORLEN strategicznym dostawcą gazu dla Grupy Saint-Gobain

24/04/2024 11:28

ORLEN zawarł dwuletnią umowę na zaopatrzenie w gaz ziemny polskich spółek Grupy Saint-Gobain, jednego z największych producentów materiałów budowlanych w kraju i na świecie. Maksymalny wolumen dostaw przewidziany kontraktem to 2,6 TWh gazu.

Umowa wejdzie w życie z początkiem 2025 roku i będzie obowiązywała do 31 grudnia 2026 r. Zapewnia zakupy surowca na zasadach rynkowych, w cenach powiązanych z indeksami giełdowymi. To już kolejny kontrakt pomiędzy Grupą ORLEN a polskimi spółkami Saint-Gobain. Współpraca obu podmiotów w zakresie dostaw gazu ziemnego trwa od stycznia 2015 r.

Podpisana umowa potwierdza pozycję Grupy ORLEN jako wiarygodnego partnera biznesowego i lidera rynku gazu ziemnego w Polsce. Koncern oferuje klientom dogodne i elastyczne warunki handlowe a jednocześnie gwarantuje stabilne dostawy surowca najwyższej jakości. W ten sposób Grupa ORLEN wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców umożliwiając im długoterminowe planowanie działalności i dostosowanie jej do wymogów transformacji energetycznej.

Reklama

Saint-Gobain działa w 76 krajach na świecie i jest liderem w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały oraz usługi dla rynku budowlanego i przemysłowego. Zintegrowane rozwiązania w zakresie renowacji budynków publicznych i prywatnych, lekkiego budownictwa oraz dekarbonizacji budownictwa i przemysłu są opracowywane w procesie ciągłej innowacji i zapewniają zrównoważony rozwój i efektywność. Zobowiązanie Grupy wyrażone jest w jej celu nadrzędnym: „MAKING THE WORLD A BETTER HOME”.

Opr. (kw)

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości