Właśnie podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji drogowej na terenie powiatu płockiego. Chodzi o odcinek o długości 2 700 m drogi Szczawin Kościelny-Smolenta-Korzeń. To już drugi etap remontu tej drogi, w planach jest również kolejny. Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych z Gostynina.
- Wprawdzie niedługo mamy koniec roku, natomiast cały czas działamy, jeżeli chodzi o inwestycje drogowe. W 2023 roku wydaliśmy około 40 milionów złotych na tego typu działania. Dzięki temu udało nam się przebudować, do tego momentu, około 30 kilometrów dróg powiatu płockiego. Dzisiaj podpiszemy umowę na kolejną inwestycję. Jest to remont blisko 3-kilometrowego odcinka drogi Szczawin Kościelny-Smolenta-Korzeń. Można powiedzieć, że jest to drugi etap tej inwestycji, ponieważ pierwszy etap zrealizowaliśmy już w tym roku. Natomiast za chwilę ogłosimy przetarg na trzeci odcinek tej drogi – mówił starosta Sylwester Ziemkiewicz.
- To bardzo ważna droga, zarówno dla mieszkańców naszego powiatu, jak również dla mieszkańców powiatu gostynińskiego. Ta droga ma duże znaczenie, jeżeli chodzi o taki układ komunikacyjny między nimi. Inwestycja jest dotowana z programu rządowego. Jest to przedsięwzięcie, o które mieszkańcy zabiegali od wielu lat, często zgłaszając do nas wnioski i monitorując właśnie sytuację tej drogi . Właśnie dlatego bardzo cieszę się, że pozyskaliśmy na ten cel środki zewnętrzne i możemy wejść w etap jej realizacji – dodawał.
Prace mają się zakończyć do 28 czerwca. Wartość tej inwestycji to 1 700 000 złotych. Modernizacja obejmie odcinek o długości 2 kilometry 700 metrów.
- Zakres pracy, jaki obejmuje drugi etap przebudowy tej drogi obejmuje wykonane dwóch warstw masy asfaltowej o grubości 4 cm na szerokości 5 m, umocnienie poboczy i zjazdów oraz wykonanie 5 przepustów pod koroną drogi, aby można było lepiej odwodnić koronę drogi, co przedłuży trwałość i wartości użytkowe tego odcinka – wyjaśniał dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marcin Błaszczyk.Reklama
- Bardzo się cieszę, że wreszcie udało się pozyskać środki finansowe na przebudowę tej drogi. Mieszkańcy od wielu lat dopominali się o remont tej drogi. Rzeczywiście droga jest bardzo zniszczona i wymaga remontu, aby poprawić bezpieczeństwo. Wszystko wskazuje, ze już niebawem odcinek znajdujących się na terenie powiatu płockiego w całości zyska nową funkcjonalność – mówiła wicestarosta Iwona Sierocka.
Fot. D. Ossowski
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze