W konkursie „Świeć się z Energą” wybierane są najpiękniejsze miasta pełne świątecznego światła. Ten plebiscyt jest dobroczynną akcją specjalną, dzięki której można pomóc potrzebującym w najbliższym otoczeniu. Do udziału w konkursie „Świeć się z Energą”, który łączy mieszkańców miast i miasteczek, zachęca także Urząd Miasta Płocka.
Ten fotograficzny turniej sprawi, że nagrody trafią do rodzin, seniorów, domów dziecka. W internetowym głosowaniu wystarczy wskazać miasto, któremu kibicujecie i które waszym zdaniem najpiękniej prezentuje się w świątecznej odsłonie.
Jeśli jeszcze nie zarejestrowaliście się w systemie do głosowania, to należy to zrobić na stronie internetowej https://polskanews.pl/plock/pk/7165589. Po zalogowaniu należy wyszukać swoje województwo, miasto i zagłosować. Nagrody od spółki Energa dla najpiękniejszych miast trafią do potrzebujących. Regionalna część konkursu trwa do 13 stycznia. Poznamy w niej miasta – po jednym z każdego województwa – które odbiorą energooszczędny sprzęt RTV/AGD dla swoich mieszkańców o wartości 10 tys. zł.
W kolejnym – ogólnopolskim – etapie wybranych 16 miast będzie zabiegało o tytuł Świetlnej Stolicy Polski oraz kolejne nagrody: voucher na instalację fotowoltaiczną o wartości 30 tys. zł lub dodatkowy voucher na sprzęt RTV/AGD o tej samej wartości. Głosowanie w tym etapie trwać będzie od 17 do 31 stycznia 2025 r. do godz. 12.00. Wyniki zostaną podane w momencie jego zakończenia.
Warto dodać, że Płock wygrał na Mazowszu w jednej z poprzednich edycji konkursu, dzięki czemu sprzęt RTV/AGD za 10 tys. zł trafił do dwóch płockich rodzinnych domów dziecka.
Opr. (jac)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze