Konkurs matematyczny okazał się najtrudniejszy dla uczestników tegorocznej edycji międzygimnazjalnej ligi przedmiotowej. Zdecydowanie lepsze procentowo wyniki uczniowie osiągali w pozostałych konkursach: biologicznym, historycznym czy geograficznym. W czwartej edycji ligi, we wszystkich ośmiu konkursach walczyły czterdzieści dwie drużyny.
Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas drugich gimnazjów. – Rywalizacja gimnazjalistów w ramach tych zawodów ma już swoje stałe miejsce w przygotowaniach najzdolniejszych do konkursów przedmiotowych. Doświadczenia i umiejętności zdobywane w ramach przygotowań i w trakcie konkursów mają dla uczniów bezcenne znaczenie. Nas jako organizatorów i obserwatorów cieszy fakt, że z roku na rok poziom prac uczniów jest coraz wyższy, a rywalizacja bardzo wyrównana – mówił podczas uroczystości podsumowania tegorocznej edycji ligi, dyrektor Gimnazjum nr 8 w Płocku, Mariusz Michalski. W IV edycji, w ośmiu konkursach, była rekordowa liczba laureatów indywidualnych – 31. W klasyfikacji drużyn o zajętym miejscu często decydowały dziesiąte części punktów. W konkursach wystartowało osiem płockich gimnazjów.
Najliczniejszą liczbą zawodników mogli w tym roku pochwalić się przedstawiciele gospodarzy G8 – 44 uczniów w 8 drużynach, G 6 – 36 uczniów w 8 drużynach, G 5 – 38 uczniów w 7 drużynach. Najwięcej drużyn (7) rywalizowało w konkursie polonistycznym, najmniej (4) w biologicznym i geograficznym. Biorąc pod uwagę średni procentowy wynik drużyn we wszystkich konkursach najlepiej wypadli uczniowie G8, I Niepublicznego Gimnazjum ZOK „Profesor” i G 6 – po 67%.
W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce w konkursie biologicznym zajął Jacek Kruszyński (G6), w konkursie chemicznym – Rafał Pilarczyk (G6), w konkursie fizycznym Marta Markiewicz (G8), w konkursie geograficznym – Mateusz Michalak z I Niepublicznego Gimnazjum ZOK „Profesor”, w konkursie historycznym Marcelina Kawecka (G1), konkursie matematycznym Mariusz Różycki z G6 i Aleksandra Szczodrowska (G1), w konkursie języka angielskiego Karina Strykowska z G8, w konkursie polonistycznym – Magdalena Tkaczyk z G8. Najwięcej laureatów indywidualnych we wszystkich konkursach miało G8 – aż 13, następnie G6 – 6. Także G8 i G6 miały najwięcej zwycięzców indywidualnych – po 3.
rad
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze