Reklama

Pędził przez teren zabudowany 123 km/h. Teraz poniesie konsekwencje

Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów z Gostynina. W najbliższym czasie już sobie nie pojeździ autem jako kierowca, co najwyżej może być pasażerem. A to nie wszystko...

Kierowca fiata został zatrzymany we wtorek, 24 czerwca, przez patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. Pomiar wykazał, że 49-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego jechał 123 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Tym samym doszło do przekroczenia dopuszczalnej prędkości o 73 km/h.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. zł oraz 15 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy na trzy miesiące.

Reklama

- Nadmierna prędkość od lat pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Im szybciej porusza się pojazd, tym dłuższa jest droga hamowania, krótszy czas na reakcję kierowcy oraz znacznie poważniejsze mogą być skutki ewentualnego wypadku – mówi podkom. Paweł Klimek  z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Policjant przypomina, że przestrzeganie ograniczeń prędkości i dostosowanie jazdy do warunków na drodze to podstawowe zasady wpływające na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości