Reklama

Najpiękniejsze Polki na otwarciu amfiteatru

06/08/2008 10:16
Tej niedzieli wszyscy trzymaliśmy kciuki za płocczankę startującą w wyborach Miss Polski 2008. Joanna Chrustowska wraz z 26 koleżankami walczyły o miano najpiękniejszej w nowo otwartym amfiteatrze. Komu nie udało się dostać biletów na imprezę, mógł oglądać wybory w telewizji Polsat.


Finalistki w wieku od 18 do 24 lat oceniało 10-osobowe jury, w którym zasiadali m. in: producent gali Gerard Parzutek, aktorka – Grażyna Wolszczak, prezenterka telewizyjna i Miss Polski 2005 – Agnieszka Popielewicz. Do tego grona dołączył również aktor – Andrzej Nejman, który przy wyborze najpiękniejszej kierował się nie tylko kanonami urody, ale też pięknem wewnętrznym, które miał nadzieję zobaczyć podczas prezentacji dziewczyn na scenie. Jurorem był też rajdowiec Krzysztof Hołowczyc. Przy oglądaniu kandydatek nie udało mu się (tak jak to robi na co dzień na torze) opanować emocji. Z kolei dziennikarz sportowy Mateusz Borek, życzył sobie, żeby równie piękne, jak są dziewczyny na wyborach Miss Polski było granie polskich piłkarzy na meczach, a zwłaszcza na najbliższym Euro 2012.

Pomimo uśmiechów kandydatek, rywalizacja w konkursie była tradycyjnie zacięta. Dzięki ostatecznej decyzji jury wygrała 20-letnia Klaudia Ungerman z Łobeza (woj. Zachodniopomorskie). Została Miss Polski 2008 i będzie reprezentować nasz kraj podczas wyborów Miss World 2008, które zaplanowane są 5 października na Ukrainie. Z Płocka Klaudia odjechała nowym samochodem.

To nie jedyny tytuł, który przypadł w udziale tej piękności. Zdobyła też szarfę miss internetowego serwisu YouTube. To nowy tytuł komplementarny, który pojawił się w wyborach Miss Polski.

Dla Klaudii droga do korony wcale nie była łatwa. – Konkurs to nie tylko gala finałowa. To dużo pracy podczas zgrupowania, które odbyło się w Kudowie Zdroju. Pracowałyśmy w upale, uczyłyśmy się układów choreograficznych, jak również chodzenia w butach szpilkach. W czasie finału musiałam się koncentrować, by się nie pomylić, czy nie potknąć na wysokich obcasach na śliskiej podłodze – opowiada obecna Miss Polski.

Nie obyło się bez takich wpadek. Karolina Zakrzewska, ustępująca Miss Polski 2007, wchodząc na scenę zaliczyła przykry upadek. Potem kilkakrotnie przechodnia korona najpiękniejszej lądowała na podłodze.

Ukoronowane głowy wieczoru to także Julia Piątek z Gdańska – I wicemiss, Marta Marciszek z Głogowa – II wicemiss, Weronika Bronowicka z Polic – III wicemiss.

IV wicemiss została 18-letnia płocczanka – Joanna Chrustowska, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego i ratowniczka płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Otrzymała również najwięcej głosów telewidzów, zostając Miss telewizji Polsat. Najwyraźniej wszyscy płocczanie chwycili za telefony komórkowe, by pomóc naszej krajance. Wsparcie ze strony widowni miała również w czasie całego występu. Każde pojawienie się Asi na scenie wywoływało żywy doping. Na widowni obecna była też mama pięknej płocczanki, która bardzo przeżywała każdy krok córki. Szczęście musiała przynieść dziewczynie „7”. Z tym numerem Asia startowała.

W komplementarnych tytułach dominował Lublin. Fotoreporterzy przyznali tytuł Miss Foto 21-letniej Annie Bogusiewicz, natomiast głosami internautów na Miss Internetu wybrano 21-letnią Katarzynę Kuzdralińską. Obydwie panny to lublinianki.

Jednak wszystkie dziewczyny, które dotarły do Gali Finałowej mogą czuć się zwyciężczyniami. Przechodziły wiele selekcji i castingów, pokonując po kilkaset rywalek, by dojść do głównego etapu. W płockim amfiteatrze zaprezentowały się w strojach codziennych i kąpielowych. Dziesiątka, która przeszła pierwszy etap, miała też okazję wystąpić w sukniach ślubnych, a potem w połyskujących i syrenich kreacjach zaprojektowanych przez Ewę Minge.

Tym razem nie było pytań do dziewczyn, a jedynie krótkie prezentacje emitowane na telebimie. Szkoda, bo w gruncie rzeczy mogliśmy poznać dziewczyny jedynie z wyglądu.

Uzupełnieniem niedzielnej gali finałowej były również gwiazdy wieczoru. Wystąpili: Łukasz Zagrobelny i Piotr Polk, a także zespół Kombi. W płockim amfiteatrze pojawiła się również zwyciężczyni festiwalu Eurowizji ukraińska piosenkarka Rusłana. Drapieżne stroje, ekspresyjny układ choreograficzny, mocny głos i melodyjna muzyka porwały płocką publiczność.

Finał wyborów Miss Polski 2008 był pierwszą imprezą, którą zorganizowano w nowo wybudowanym amfiteatrze i można dziś powiedzieć, że był to dobry debiut. Dzięki telewizyjnej transmisji cały kraj dowiedział się, że w Płocku jest nowoczesny, reprezentacyjny obiekt, śmiało konkurujący z innymi w Sopocie, czy Opolu. Warto też zatrzymać kolejne edycje Miss Polski w naszym mieście. To świetna promocja miasta, bo przecież wybory Miss Polski każdy chce oglądać. Z pewnością nie tylko panowie.

Blanka Stanuszkiewicz



 

Reklama


Galeria Miss Polski 2008 - fot. Dariusz Ossowski



 


Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości