Reklama

Na dobry początek

06/08/2008 10:27
Proboszcz płockiej katedry ksiądz kanonik Janusz Filarski poświęcił nowy amfiteatr. Uroczystość odbyła się w miniony czwartek, na trzy dni przed pierwszą imprezą.



W uroczystości wzięli udział: prezydent Płocka Mirosław Milewski, jego zastępcy Tomasz Kolczyński i Dariusz Zawidzki, dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury Sztuki Renata Mosiołek, skarbnik i sekretarz miasta oraz kilkoro dyrektorów ratuszowych wydziałów, także pracownicy POKiS-u, który amfiteatrem będzie administrował.

Remont amfiteatru miał się pierwotnie zakończyć do 10 kwietnia tego roku. Przedłużył się w związku z ekspertyzami, jakie musieli wykonać biegli wyznaczeni przez organy ścigania. To oni między innymi będą wyjaśniać, kto ponosi winę za nieprawidłowości przy wykonaniu głowic pylonów, które miały podtrzymywać zadaszenie. Miasto wybrało także kancelarię prawną, która będzie dochodziła zwrotu kosztów poniesionych na remont nie oddanego do użytku obiektu. Wykonawcą remontu było konsorcjum firm Vectra i BBR Polska. Przygotowaniem konstrukcji stalowej zajmowała się firma WIMET. Projekt robót remontowych przygotowało Konsultacyjne Biuro Projektowe „Krzysztof Żółtowski”.

Budowa nowego płockiego amfiteatru rozpoczęła się w grudniu 2004 roku. Roboty prowadziło konsorcjum, które potem zajmowało się remontem. Obiekt pierwotnie miał być gotowy w połowie 2006 roku. Następnie termin jego otwarcia przesunięto na jesień 2006 roku. Kolejny termin wyznaczono na 28 kwietnia ubiegłego roku, ale wtedy swój sprzeciw wyraził powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który zakwestionował jakość wykonania elementów stalowych podtrzymujących zadaszenie. W sierpniu władze miasta dysponowały już projektem remontu. Kolejnym krokiem były negocjacje z wykonawcą robót, czyli konsorcjum firm Vectra i BBR.

Nowy amfiteatr powstał w miejscu starego obiektu i jest od niego większy i co najważniejsze bardziej nowoczesny. Scena ma ponad 200 metrów kwadratowych powierzchni. W budynku zaplecza znajdują się garderoby dla artystów, biura, sanitariaty. Projektanci z poznańskiej firmy Archi Line zaprojektowali także barek i taras z widokiem na Wisłę. Nowy obiekt  jednorazowo pomieści około 3,5 tysiąca widzów, a na zapleczu będzie mogło przebywać nawet 200 artystów i 30 osób z obsługi technicznej.  

 (jac)

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości