Reklama

Muzyczne czwartki rozpoczęte. Kameralny koncert na płockiej starówce

Cykl „Muzyczne czwartki na płockiej starówce” został oficjalnie zainaugurowany. W czwartkowy wieczór na letniej scenie na Starym Rynku mieszkańcy i turyści wysłuchali koncertu „Usta milczą, dusza śpiewa” w wykonaniu artystów współpracujących z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

Publiczność usłyszała sopranistkę Sylwię Danieluk, której towarzyszył kwartet smyczkowy: Aleksandra Kelm, Dagmara Dąbkowska-Wołowicz, Anna Ochocińska i Katarzyna Zielińska. W programie znalazły się arie operowe Giacoma Pucciniego, utwory operetkowe Franza Lehára i Imre Kálmána, a także kompozycje Astora Piazzolli, Karla Jenkinsa i Dmitrija Szostakowicza.

Koncert zgromadził liczną publiczność i był pierwszym z ośmiu kameralnych wydarzeń zaplanowanych w ramach projektu organizowanego przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną. Kolejne koncerty będą odbywać się przez całe lato na letniej scenie Starego Rynku.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 10:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości