18 kwietnia upłynęło czterdzieści lat od chwili powołania filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. Przypadający w tym roku okrągły jubileusz jest okazją do promowania dorobku i osiągnięć naukowych uczelni. Jubileuszowe uroczystości odbędą się 14 maja, ale przez cały rok akademicki kadra naukowa i studenci akcentują to ważne wydarzenie. Oficjalnie obchody czterdziestolecia zostały zainaugurowane na początku roku akademickiego. Patronat nad jubileuszem objął rektor Politechniki Warszawskiej prof. Włodzimierz Kurnik. Od początku istnienia do końca roku akademickiego 2005/2006 Szkoła Nauk Technicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej w Płocku, na pięciu kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, wypromowała około 10 000 absolwentów. Na studiach podyplomowych naukę ukończyło około 1800 absolwentów. Większość z nich pracuje w Płocku i regionie płockim. Uczelnia może się pochwalić ogromnym dorobekiem naukowym. Wydano ponad 5500 publikacji, uzyskała 122 patenty krajowe i zagraniczne. W tym czasie 132 pracowników uczelni uzyskało stopień doktora. Dorobek naukowy wydziału budownictwa, mechaniki, petrochemii za lata 2001-2004 został wysoko oceniony w ramach ostatniej oceny parametrycznej jednostek naukowych przeprowadzonej przez ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego. Wydział uzyskał pierwszą kategorię. rad
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze