Reklama

Dla jagiellończyków

21/05/2008 08:49
Dziewięcioro tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Jagiełły znalazło się w gronie wyróżnionych najwyższymi wewnątrzszkolnymi wyróżnieniami złotymi i srebrnymi medalami Cum Eximia Laude – Z najwyższą pochwałą. Kilkudziesięciu prymusów odebrało wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

W taki bardzo uroczysty sposób dyrekcja liceum, nauczyciele, wychowawcy, rada rodziców podziękowali uczniom klas trzecich za ich pracę na rzecz szkoły, celujące osiągnięcia w nauce, sukcesy sportowe. – Tradycja wyróżniania naszych prymusów złotymi i srebrnymi medalami Cum Eximia Laude ma już ponad dwudziestoletnią historię. Uchwała rady pedagogicznej dotycząca ich przyznawania została przyjęta w 1984 roku. Cieszymy się, że z każdym kolejnym rokiem grono uczniów, których możemy wyróżnić i uhonorować medalem jest coraz większe. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tym roku aż dziewięć osób uzyskało wyniki pozwalające otrzymać najważniejsze szkolne wyróżnienie – powiedziała wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Jagiełły w Płocku, Małgorzata Kwiatkowska.

A zgodnie z uchwałą, złoty medal otrzymują uczniowie, którzy w końcowej kwalifikacji uzyskali średnią ocen co najmniej 5,00 i wzorową ocenę z zachowania. Srebrny medal Cum Eximia Laude wręczany jest absolwentom, którzy na świadectwie ukończenia szkoły mają średnią ocen co najmniej 4,8 i wzorową ocenę z zachowania.

W tym roku złoty medal otrzymali: Dorota Jasińska, Tomasz Piłat, Edyta Seroczyńska, Tomasz Pilarski. Srebrnym medalem uhonorowano: Kamila Jóźwika, Aleksandrę Rajską, Martynę Radecką, Martę Drypczewską, Kamila Szymańskiego.

Ponadto za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorową postawę wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Majczak, Olga Markiewicz, Martyna Wiśniewska, Michał Wyszyński, Renata Skowrońska, Karolina Wolińska, Krzysztof Kwasiborski, Hanna Koszewska, Arkadiusz Wróblewski, Martyna Kokosińska, Magdalena Durmaj, Łukasz Olejniczak.

Rada pedagogiczna i rada rodziców postanowiła także nagrodzić uczniów, którzy w czasie trzech lat nauki w Jagiellonce wyróżnili się osiągnięciami naukowymi, pracą w samorządzie szkolnym, pracą wolontariusza i aktywnie uczestniczyli w życiu kulturalnym szkoły. Nagrody odebrali: Joanna Bołuć, Alan Czuroń, Jakub Kwiatkowski, Magdalena Pejta, Anna Żuk, Sebastian Bączyk, Ewelina Wachaczyk, Karolina Nowakowska, Tomasz Guzanek, Hubert Dobrzyński, Kamil Janiszewski, Michał Stańczak, Michał Popielec, Michał Kasprzycki, Monika Tyburska, Piotr Kostrkiewicz, Michał Kowalski, Jacek Zajączkowski.

Jak co roku dyrekcja szkoły nagrodziła także absolwentów, którzy mieli osiągnięcia sportowe i reprezentowali szkołę w różnego rodzaju spotkaniach. W tym roku trafiły one do dwudziestu sześciu absolwentów.    

rad

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości