Najpewniej, zgodnie z planowanym, grudniowym terminem zakończone będą prace przy budowie nowego pawilonu dydaktycznego dla Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Jagiełły. Radość przeprowadzki mąci fakt, że nie będzie ona połączona z kompleksowym zakończeniem szkolnej inwestycji - równoczesną budową łącznika, który docelowo ma stanąć pomiędzy nowym pawilonem a obecnym budynkiem liceum.
Oddanie do użytku łącznika pomiędzy obiema częściami szkoły, byłoby przede wszystkim udogodnieniem organizacyjnym dla uczniów i nauczycieli (podczas jego realizacji z użytku musi być wyłączona jedna klasa, co przy i tak brakującej liczbie sal będzie problemem). Dla tej części inwestycji gotowy jest już i projekt i kosztorys. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy kolejny etap będzie realizowany. Wiadomo natomiast, że tak jak planowano, uda się zakończyć prace związane z oddaniem do użytku nowego pawilonu, który stanął w miejsce budynku „B”. – Postęp prac jest zadowalający, wszystko wskazuje na to, że termin grudniowy będzie dotrzymany. Oczywiście nie można wykluczyć nieprzewidzianych sytuacji, ale póki co, wszystko toczy się zgodnie z planem – powiedział dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Jagiełły w Płocku, Mirosław Piątek.
Nowy pawilon, o powierzchni blisko trzech tysięcy metrów kwadratowych, to jedna z większych, prowadzonych w ostatnim czasie w szkole inwestycji. Szacowana jest na blisko czternaście milionów złotych. Już wiadomo, że w tej części znajdą się pracownie biologiczna i chemiczna. Parter budynku zajmie także biblioteka, która zyska dodatkowe metry powierzchni, stanowiska z dostępem do internetu, całość będzie klimatyzowana. Tu również będą usytuowane przebieralnie dla uczniów korzystających z zajęć w-f na boiskach zewnętrznych, sklepik, pomieszczenia gospodarcze. Piętro budynku zajmą pokoje nauczycielskie z aneksami kuchennymi, indywidualnymi pokojami do rozmów z rodzicami, pokój pielęgniarki, psychologa. Kolejna kondygnacja przeznaczona będzie na sale między innymi z wyposażeniem audiowizualnym, o wielkości pozwalającej prowadzić zajęcia dla grup dwuklasowych. Obiekt ma windę, jest przystosowany pod kątem osób niepełnosprawnych. Dyrektor Piątek nie kryje nadziei, że w niedalekiej przyszłości uda się znaleźć fundusze na to, by również w obecnym budynku szkoły zamontować urządzenia pozwalające bez problemu poruszać się uczniom z niepełnosprawnością ruchową. – Z nadzieją czekamy także na budowę hali, która docelowo ma stanąć przy nowym pawilonie. Liczymy, że będzie to jak najszybszy termin. Wstępnie wskazywany był przyszły rok, ale ostateczna decyzja należy do władz miasta - mówił Mirosław Piątek.
Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnie miesiące pod względem zakresu inwestycji prowadzonych w Jagiellonce wypadają bardzo dobrze, można zakładać, że i kolejny etap związany z budową zapowiadanej hali rozpocznie się dość szybko. W czasie wakacji w szkole trwają równolegle prace przy zmianie dachu nad aulą głównego budynku szkoły, w minionym roku odświeżany i zmieniany był fronton budynku, wymieniane okna, gruntowny remont przeprowadzono także w szkolnych holach. Także w tym roku zakończono prace przy modernizacji boisk zewnętrznych. Gruntowny remont przeprowadzono również w budynku szkolnego internatu. rad
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze