Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock podczas Mistrzostw Mazowsza U14. Największy sukces odniosła Patrycja Przybyszewska, która zdobyła złoty medal w skoku wzwyż.
Zawody rozegrano 20 czerwca w Warszawie. Patrycja okazała się najlepsza spośród 12 uczestniczek konkursu, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 145 cm. Dopiero próby na 150 cm zakończyły się niepowodzeniem, co jednak nie przeszkodziło jej w wywalczeniu tytułu mistrzyni Mazowsza.
Na wyróżnienie zasłużyła również Barbara Brudnicka. Zawodniczka MLKL Płock zajęła czwarte miejsce w biegu na 80 metrów przez płotki, uzyskując czas 14,66 sekundy i poprawiając swój rekord życiowy. Wystartowała także w biegu na 300 metrów, który ukończyła z wynikiem 48,21 sekundy.
Patrycja rywalizowała również w skoku w dal, osiągając rezultat 4,28 m. Przed utalentowaną płocczanką kolejne ważne wyzwanie. W sierpniu będzie reprezentować Płock podczas Międzynarodowych Igrzysk Szkolnych na Tajwanie, gdzie wystąpi w skoku wzwyż oraz biegu na 80 metrów przez płotki. Razem z nią do Azji pojedzie trenerka Kinga Złotowska, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 12 w Płocku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze