Reklama

Złoto dla Patrycji Przybyszewskiej. Udany występ młodych lekkoatletek z Płocka

Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock podczas Mistrzostw Mazowsza U14. Największy sukces odniosła Patrycja Przybyszewska, która zdobyła złoty medal w skoku wzwyż.

Zawody rozegrano 20 czerwca w Warszawie. Patrycja okazała się najlepsza spośród 12 uczestniczek konkursu, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 145 cm. Dopiero próby na 150 cm zakończyły się niepowodzeniem, co jednak nie przeszkodziło jej w wywalczeniu tytułu mistrzyni Mazowsza.

Na wyróżnienie zasłużyła również Barbara Brudnicka. Zawodniczka MLKL Płock zajęła czwarte miejsce w biegu na 80 metrów przez płotki, uzyskując czas 14,66 sekundy i poprawiając swój rekord życiowy. Wystartowała także w biegu na 300 metrów, który ukończyła z wynikiem 48,21 sekundy.

Reklama

Patrycja rywalizowała również w skoku w dal, osiągając rezultat 4,28 m. Przed utalentowaną płocczanką kolejne ważne wyzwanie. W sierpniu będzie reprezentować Płock podczas Międzynarodowych Igrzysk Szkolnych na Tajwanie, gdzie wystąpi w skoku wzwyż oraz biegu na 80 metrów przez płotki. Razem z nią do Azji pojedzie trenerka Kinga Złotowska, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 12 w Płocku.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości