Reklama

Z ordynatora na asystenta

31/08/2005 14:08
Po dwudziestu latach kierowania oddziałem ginekologiczno – położniczym w Szpitalu Miejskim Św. Trójcy z funkcji ordynatora zrezygnował Waldemar Kujawa. Obecnie obowiązki te pełni Romuald Juchnowicz – Bierbasz, który z oddziałem związany jest od kilkunastu lat.Dotychczasowy ordynator nadal będzie pracował w oddziale na stanowisku asystenta. Jak zapowiada dyrekcja szpitala, to nie koniec zmian. Kolejne wiążą się z wdrażaniem nowej koncepcji funkcjonowania oddziału. Jej pierwsze elementy wprowadzone zostały już kilka tygodni temu. Wiążą się przede wszystkim ze zmianą organizacji pracy. Oddział ma być bardziej przyjazny pacjentkom. To ma być zauważalne już od pierwszego kontaktu z oddziałem, czyli w izbie przyjęć. Pacjentki oczekujące na przyjęcie mają zapewnione bardziej komfortowe warunki. Nowością jest także przydzielenie lekarza dyżurującego do izby przyjęć. W dalszym etapie zmian, począwszy od przyszłego roku, zakładane jest również zwiększenie ilości wykonywanych procedur. – Jeżeli Narodowy Fundusz Zdrowia będzie zainteresowany zwiększeniem kontraktu dla ginekologii, to będziemy chcieli wprowadzić do oferty świadczeń medycznych usługi, które dotychczas pacjentki musiały wykonywać poza Płockiem – powiedział Robert Makówka, dyrektor SZPZOZ w Płocku.
Jak wskazuje statystyka, sierpień sprzyja przyrostowi naturalnemu. Dziennie w oddziale przyjmowanych jest najmniej osiem porodów.
rad
Fot. D. Ossowski

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości