W środę, 24 lipca br. w Centrum Administracji ORLEN odbyły się obrady Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia (ZWZ) ORLEN S.A., które na wniosek Skarbu Państwa powołało dwóch nowych członków Rady Nadzorczej spółki – Piotra Wielowieyskiego oraz Mariana Sewerskiego. Obecnie Rada Nadzorcza ORLEN S.A. liczy 9 członków. Pozostaje 1 wakat do obsadzenia.
Jak podaje PAP, obrady Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia ORLEN S.A. wznowiono po przerwie, którą na wniosek Skarbu Państwa ogłoszono 25 czerwca. Do rozpatrzenia pozostał tylko jeden punkt porządku posiedzenia – zmiany w składzie Rady Nadzorczej. Warto podkreślić, że jeszcze przed przerwą akcjonariusze spółki zdecydowali o tym, że Rada Nadzorcza liczyć będzie 10 członków.
Po wznowieniu obrad ZWZ, Skarb Państwa, będący największym akcjonariuszem ORLEN-u, zgłosił do Rady Nadzorczej spółki dwóch nowych członków: Piotra Wielowieyskiego, związanego już wcześniej z Grupą ORLEN oraz Mariana Sewerskiego, związanego wcześniej z Texaco i Chevron. Po przegłosowaniu uchwał o ich powołaniu na członków Rady Nadzorczej akcjonariusze ORLEN-u zakończyli posiedzenie.
W tej chwili Rada Nadzorcza ORLEN-u liczy 9 osób. Jej przewodniczącym jest Wojciech Popiołek, wiceprzewodniczącym – Michał Gajdus, sekretarzem – Katarzyna Łobos, a członkami Rady – Ewa Gąsiorek, Kazimierz Mordaszewski, Tomasz Zieliński i Mikołaj Pietrzak oraz nowo powołani – Piotr Wielowieyski i Marian Sewerski. Do obsadzenia pozostało jedno miejsce.
W posiedzeniu ZWZ uczestniczyli akcjonariusze reprezentujący ponad 880 mln akcji spółki, czyli ponad 75 proc. kapitału zakładowego.
Opr. (kw)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze