Dziś na bulwarach wiślanych płocczanie spotkali się na Wiankach. Specjalnie dla nich wystąpił zespół Kirszenbaum. Z inscenizacją pojawił się również Teatr Ognia Bohema.
Obydwie grupy wprowadziły nad Wisłą niesamowity klimat przypominający o przypadającej właśnie Nocy Kupały. To jedno z najpiękniejszych świąt słowiańskich, gdzie oddawano hołd płodności, szczęściu i miłości. Stąd nie brakowało nad Wisłą muzyki, ognia, jak również nawiązań do staropolskich legend i podań ludowych.
Wielki finał to oczywiście tradycyjne puszczanie wianków na Wiśle, w czym wspierali uczestników ratownicy WOPR.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
Fot. Rafael Dominik
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze