Reklama

Wianki nad Wisłą. To nasza tradycja! [ZDJĘCIA]

Dziś na bulwarach wiślanych płocczanie spotkali się na Wiankach. Specjalnie dla nich wystąpił zespół Kirszenbaum. Z inscenizacją pojawił się również Teatr Ognia Bohema.

Obydwie grupy wprowadziły nad Wisłą niesamowity klimat przypominający o przypadającej właśnie Nocy Kupały. To jedno z najpiękniejszych świąt słowiańskich, gdzie oddawano hołd płodności, szczęściu i miłości. Stąd nie brakowało nad Wisłą muzyki, ognia, jak również nawiązań do staropolskich legend i podań ludowych.

Wielki finał to oczywiście tradycyjne puszczanie wianków na Wiśle, w czym wspierali uczestników ratownicy WOPR.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.  

Fot. Rafael Dominik

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/06/2024 12:57
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości