W piątek czwórka najlepszych studentów Szkoły Nauk Technicznych i Społecznych w Płocku, odebrała stypendia przyznane przez Basell Orlen Polyolefins. W gronie wyróżnionych, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen byli: Monika Pietrzykowska, Tomasz Stypułkowski, Piotr Ciećwierz studenci technologii chemicznej oraz Mariusz Czernij studiujący na kierunku mechanika i budowa maszyn.
W uroczystości odbywającej się w gmachu głównym Politechniki uczestniczyli przedstawiciele spółki Basell, władze uczelni oraz brać akademicka. Stypendia uczelnianym prymusom wręczyli Marek Sęp wiceprezes Basell Orlen Polyolefins oraz Jacek Choroszewski-członek zarządu spółki.
Przyznane przez Basell stypendia, to jeden z elementów umowy o współpracy zawartej w marcu minionego roku pomiędzy Politechniką Warszawską w Płocku a firmą Basell. Poza stypendiami blisko czterdziestu studentów odbędzie praktyki zawodowe na terenie firmy (w tym dziesięć na koszt spółki). Porozumienie gwarantuje także przyznanie nagród dla najlepszych dyplomowych prac magisterskich dotyczących problematyki tworzyw sztucznych. Jest również zapewnienie, że pięciu najlepszych absolwentów wydziału budownictwa, mechaniki i petrochemii będzie zatrudnionych przez firmę Basell.
rad
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze