Trzy i pół miliona złotych wyniesie inwestycja związana z modernizacją i rozbudową bloku operacyjnego w Szpitalu Miejskim im. Św. Trójcy. Nowocześnie wyposażone i ponad dwukrotnie większe od dotychczasowych pomieszczenia powinny być oddane do użytku do końca bieżącego roku.Rozbudowa i remont tej części szpitala to kolejny etap prac realizowanych w placówce. Są one prowadzone z funduszy budżetu miasta (trzy miliony) i środków własnych szpitala. Pierwsze zabiegi operacyjne w odnowionych pomieszczeniach byłyby przeprowadzane już za kilka miesięcy. – Zakończenie prac w tej części szpitala będzie oznaczało przede wszystkim poprawę komfortu pracy jak i leczenia. Wpłynie na zwiększenie ilości zabiegów i procedur wykonywanych w ramach umów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ta inwestycja jest również punktem wyjścia do planowanego w przyszłości rozszerzenia zakresu świadczonych usług medycznych. W grę wchodziłoby przykładowo realizowanie usług komercyjnych dla pacjentów, co wiązałoby się z możliwością zwiększenia przychodów szpitala – powiedział Robert Makówka, dyrektor SZPZOZ w Płocku.
Obecnie większość prowadzonych w szpitalu zabiegów stanowią te planowe: chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne. W tej części, jak zapewnia dyrektor Makówka, jest szansa, aby już w przyszłym roku rozszerzyć gamę usług. Prowadzone są rozmowy dotyczące szczegółów, które powinny być znane już w najbliższym czasie.
Prowadzone obecnie roboty pozwolą na zwiększenie powierzchni bloku operacyjnego. W jego skład będą wchodziły dwie sale operacyjne (każda o powierzchni około czterdziestu metrów kwadratowych) oraz czterołóżkowa sala pooperacyjna. Sale będą wyposażone zgodnie z najnowszymi standardami europejskimi, klimatyzowane. Całość będzie mieściła się w dotychczasowym budynku. Do chwili zakończenia remontu tymczasowa sala operacyjna będzie funkcjonowała w części oddziału ginekologiczno – położniczego.
rad
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze