Reklama

Rajd „Brwileńska Ostoja”

07/11/2018 09:00
Po raz siódmy miłośnicy pieszych wędrówek i historii spotkali się na Rajdzie Miejscami Pamięci Narodowej,, Brwileńska Ostoja” (gm. Stara Biała).
Na tegoroczną trasę rajdu wyruszyło kilkanaście drużyn, w sumie ponad 200 osób. To kolejny rekord frekwencji. Wśród uczestników dominowała szkolna młodzież, ale nie zabrakło też całych rodzin nawet z małymi dziećmi w wózkach.
Trasa liczyła prawie 13 kilometrów i wiodła pięknymi szlakami brwileńskiego lasu. Zadaniem każdej z drużyn było odnalezienie punktów kontrolnych, na których uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu m.in. historii, surwiwalu i topografii, otrzymując w zależności od posiadanej wiedzy odpowiednią liczbę punktów.
Na zakończenie rajdu uroczyście wręczono puchary zwycięzcom. Puchar za pierwsze miejsce otrzymała drużyna mieszkańców Ludwikowa i Wyszyny. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Ponadto każda z drużyn otrzymała w prezencie bony na zakup sprzętu sportowego. Indywidualne nagrody dla uczestników ufundowali radni – Mariusz Downarowicz oraz Leszek Majczyna. Zwieńczeniem „Brwileńskiej Ostoi” było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.
Jak co roku organizatorem rajdu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starej Białej oraz Nadleśnictwo Płock. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP Brwilno. Pomysłodawcą oraz realizatorem technicznym rajdu było Stowarzyszenie Tradytor wraz z 1 Maszewską Drużyną Harcerzy ZHR „Białe Wilki” oraz Szczepem Harcerskim ZHP „Alvarium” z Płocka.

(gsz)
fot. Roman Gęsiarz

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości