Reklama

Prace zawsze użyteczne

03/07/2007 16:14
Jeszcze w tym roku Urząd Miasta Gostynina ma zatrudnić około 100 osób do wykonywania prac społecznie użytecznych oraz 45 w ramach robót publicznych. Zajmie się tym powołany niedawno Zakład Usług Miejskich.
W ubiegłym roku na podstawie porozumienia zawartego ze starostwem gostynińskim, Urząd Miasta po raz pierwszy zorganizował prace społecznie użyteczne. Od listopada do kwietnia 2006 r. udało się zatrudnić 124 osoby, skierowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie na podstawie listy przygotowanej przez miejscowy MOPS.
Dzięki organizacji tych prac w mieście, udało się m.in. wykonać zabiegi pielęgnacyjne drzew, odbudować i konserwować urządzenia melioracyjne czy utrzymywać porządek na terenie miasta. W ramach przygotowania zawodowego zatrudniono 25 kobiet, które zajmowały się nasadzeniami, pielęgnacją i utrzymaniem zieleni miejskiej. Poza tym 9 osób znalazło zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych, a 7 osób zostało przyjętych na staż. Ponadto 25 osób pracowało przy budowie chodników oraz ratuszowych remontach.
Osoby, które zatrudnione będą w tym roku, znajdą prace m.in. przy remontach, porządkowaniu ulic, wycince drzew, modernizacji ciągów pieszych oraz konserwacji kanalizacji deszczowej. Korzyści będą obopólne: bezrobotni zyskają pracę, a miasto ma szansę stawać się coraz ładniejsze.
 (eg)
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości