Reklama

Pozytywni motocykliści

20/06/2007 10:28
Pasją wielu prawdziwych mężczyzn są motocykle. Jeśli w jednym miejscu zbierze się kilku fanów jednośladów to jest prawie pewne, że założą klub. Podobnie było w Sierpcu z Klubem Motocyklowym „Szlif”. Chcesz do nich dołączyć na chwilę, by przejechać się w nieznane, przyjedź w niedzielę na parking GRAM. Myślisz o zadomowieniu się u nich na stałe, czekają na ciebie w piątek o godz. 18.00 na ul. Płockiej.
„Szlif” tworzy obecnie 15 osób. 5 oczekuje w kolejce na przyjęcie. W tym przypadku przynależność do grupy zobowiązuje i trzeba na nią zasłużyć. Wtedy bardziej się docenia klub i poznanych ludzi.
Motocykliści założyli swoją grupę w 2000 roku. Chcieli wspólnie jeździć na bliższe i dalsze wyprawy, a przy okazji nieść pozytywny wizerunek motocyklisty. Pozytywny czyli bez szaleństw i brawury na ulicach miast, a bardziej pod kątem reprezentacji sierpeckiej społeczności motocyklowej na imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Nieźle im to wychodzi, gdyż Klub Motocyklowy FG „SZLIF” Sierpc, decyzją Zarządu Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych został przyjęty do grona klubów akceptowanych przez Kongres i jednocześnie otrzymał prawo do noszenia barw i godła z przodu kamizelki. – W Twierdzy Modlin podczas otwarcia Club Housu Steel Roses MC Wołomin otrzymaliśmy status klubu SUPPORT Steel Roses MC POLAND – zdradzają panowie ze „Szlifu”.
Zawsze są też miłymi gośćmi na różnych zlotach i imprezach. Przez ostatnich kilka lat paradą motocyklową z przyjaciółmi z regionu uświetniają Dni Bielska. Często spotkać ich też można na ulicach Sierpca i na imprezach tu organizowanych.
– 1 lipca przygotowujemy się na doroczny Jarmark Benedyktyński. Zaprezentujemy swoje maszyny na błoniach klasztornych, a dzieciom zafundujemy przejażdżki – tłumaczy Bogdan Rudowski.
W wakacje część „Szlifu” pojawiać się będzie na zlotach i zaplanowanych wcześniej wyprawach po kraju i zagranicy. Ciekawą propozycją klubu są też niedzielne przejażdżki, na które zapraszają również niezrzeszonych motocyklistów. – Wszystkich kolegów posiadających jeżdżące sprzęty, zapraszamy na nasze niedzielne spotkania i wyjazdy! Jeśli rozumiesz, czujesz i kochasz swój motor oraz chcesz za sobą zostawić chociaż na czas jazdy wszystkie stresy – to dołącz do nas. W ten sposób odwiedziliśmy już Płock, Brodnicę, Szczutowo. To jazda czysto rekreacyjna, a przy okazji czynne spędzenie niedzielnego popołudnia – podkreśla Bogdan Rudowski.
Tego typu wakacyjne wyprawy planowane są w tym sezonie 1, 15 i 29 lipca; 12 i 26 sierpnia oraz 9 i 23 września. Zainteresowani spotykają się w tych dniach na parkingu „Gram” o godz. 14.00.
Wszyscy prócz przejażdżki dyskutują na temat motocykli. To też główny temat piątkowych spotkań klubowych przy ulicy Płockiej. Zaczynają się one zawsze o godz. 18.00. Tu nie liczy się przede wszystkim ilość koni mechanicznych, przyspieszenie do „setki”, czy wysoka cena motocykla prosto z salonu. Bardziej celebrowana jest rozmowa o „muzyce wydechów”, swobodnej jeździe i planach na wyprawy.
Żeby zapisać się do klubu, wystarczy mieć sprzęt o pojemności silnika co najmniej 250cm3 lub motocykl zabytkowy. – Przede wszystkim najważniejsze jest, żeby był to jednoślad, ewentualnie z doczepionym wózkiem – dodają członkowie klubu. O dalszych stopniach wtajemniczenia, które pomagają przyłączyć się do tego bractwa, powiedzą, ale tylko osobom zainteresowanym.  
BeeS
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości