Reklama

Powód? Nowy dowód!

13/12/2006 11:39
Już tylko kilka dni zostało do wymiany starych dowodów na nowe. Ten obowiązek spoczywa na osobach, które wyrabiały dokumenty tożsamości w latach 1992-1995. – Do końca listopada do urzędu miasta zgłosiło się ledwie kilkadziesiąt tysięcy płocczan – mówią pracownicy ratusza. Z tego powodu, pod koniec roku kolejki w urzędzie są coraz większe.Wymiana dowodu nie jest trudną operacją. Wystarczy zgłosić się do urzędu miasta przy ulicy Stary Rynek 1. Tu w kasie na pierwszym piętrze ratusza, w pokoju 143, dokonujemy opłaty w wysokości 30 zł. Dowód wpłaty należy dołączyć do wniosku o wydanie dokumentu i złożyć w oddziale spraw administracyjnych mieszczącym się w pokoju nr 13. Do tego wymagane są dwie aktualne fotografie kolorowe bądź czarno-białe o wymiarach 35 x 45 mm z widocznym lewym uchem.
Wymagane jest również okazanie starego dowodu osobistego. Nowy dokument można odebrać po kilku tygodniach.
Choć wymagana jest wymiana, to za brak nowego dowodu nikt nie poniesie żadnych konsekwencji. Jednym z utrudnień jest brak możliwości wyjazdu za granicę. Warto dodać, że do końca grudnia 2007 dowody muszą też wymienić osoby, którym wydano dokumenty w latach 1996-2000.
Więcej informacji na temat wymiany dowodów osobistych można uzyskać pod numerem telefonu 0 24 367 15 61. 
BeeS
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości