Reklama

Oszczędzają w SKO

13/06/2007 10:36
„Kto oszczędza w SKO, ten ma kasy, że ho, ho!” – takie hasło przyświecało oszczędnościowemu konkursowi w szkole Podstawowej w Wyszynie. Kilka miesięcy temu powstała tu Szkolna Kasa Oszczędności, teraz postanowiono przeprowadzić międzyszkolny konkurs plastyczny „Skarbonka na złotówkę”.
SKO w Wyszynie założyły Kamila Żołnier-Skórska i Joanna Szpalerska – nauczycielki nauczania zintegrowanego. Kasa zainicjowała swoją działalność na terenie tej szkoły przy współpracy Banku Spółdzielczego w Starej Białej. SKO cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Do grona oszczędzających zapisało się aż 65 ze wszystkich 69 uczniów. Celem powstania Szkolnej Kasy Oszczędności była inspiracja wśród uczniów potrzeby oszczędzania i właściwego gospodarowania własnymi funduszami.
Działalność SKO w Szkole Podstawowej w Wyszynie zainspirowała do organizacji międzyszkolnego konkursu plastycznego pt.: „Skarbonka na złotówkę”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu było m.in. rozpowszechnianie praktyki systematycznego oszczędzania wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie racjonalnego gospodarowania własnymi pieniędzmi. Do konkursu przystąpiły szkoły z terenu gminy Stara Biała, łącznie 86 uczniów. Finał połączono z wystawą prac plastycznych, otworzył ją wiceprezes BS w Starej Białej (hojnego sponsora imprezy) – Marcin Łukasik.
Prace były tak zróżnicowane i ciekawe, że komisja konkursowa z trudem wybrała laureatów. Oto oni: I miejsce w kategorii klas I-III – Klaudia Bielińska z SP w Maszewie Dużym i Karol Brzeziński z SP w Wyszynie; II miejsce – Paweł Górzyński, Norbert Szwech i Magdalena Sochalewska z SP w Wyszynie; III miejsce – Paulina Pająk i Aneta Kraska z SP w Wyszynie.
W kategorii klas IV-VI uhonorowano: I miejsce – Radosław Sochocki z SP w Wyszynie i Aleksandra Jarzyńska z SP w Starej Białej; II miejsce – Emilia Żółtowska, Paulina Małecka i Aleksandra Sztupecka z SP w Wyszynie; III miejsce – Karolina Czubakowska, Jan Majewski i Tomasz Górzyński– wszyscy z Wyszyny.
Organizatorki konkursu wraz z dyrektor Bogumiłą Żołnowską już teraz zachęcają do udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się w październiku 2007 roku. 
(eg)
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości