„Kto oszczędza w SKO, ten ma kasy, że ho, ho!” – takie hasło przyświecało oszczędnościowemu konkursowi w szkole Podstawowej w Wyszynie. Kilka miesięcy temu powstała tu Szkolna Kasa Oszczędności, teraz postanowiono przeprowadzić międzyszkolny konkurs plastyczny „Skarbonka na złotówkę”. SKO w Wyszynie założyły Kamila Żołnier-Skórska i Joanna Szpalerska – nauczycielki nauczania zintegrowanego. Kasa zainicjowała swoją działalność na terenie tej szkoły przy współpracy Banku Spółdzielczego w Starej Białej. SKO cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Do grona oszczędzających zapisało się aż 65 ze wszystkich 69 uczniów. Celem powstania Szkolnej Kasy Oszczędności była inspiracja wśród uczniów potrzeby oszczędzania i właściwego gospodarowania własnymi funduszami. Działalność SKO w Szkole Podstawowej w Wyszynie zainspirowała do organizacji międzyszkolnego konkursu plastycznego pt.: „Skarbonka na złotówkę”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu było m.in. rozpowszechnianie praktyki systematycznego oszczędzania wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie racjonalnego gospodarowania własnymi pieniędzmi. Do konkursu przystąpiły szkoły z terenu gminy Stara Biała, łącznie 86 uczniów. Finał połączono z wystawą prac plastycznych, otworzył ją wiceprezes BS w Starej Białej (hojnego sponsora imprezy) – Marcin Łukasik. Prace były tak zróżnicowane i ciekawe, że komisja konkursowa z trudem wybrała laureatów. Oto oni: I miejsce w kategorii klas I-III – Klaudia Bielińska z SP w Maszewie Dużym i Karol Brzeziński z SP w Wyszynie; II miejsce – Paweł Górzyński, Norbert Szwech i Magdalena Sochalewska z SP w Wyszynie; III miejsce – Paulina Pająk i Aneta Kraska z SP w Wyszynie. W kategorii klas IV-VI uhonorowano: I miejsce – Radosław Sochocki z SP w Wyszynie i Aleksandra Jarzyńska z SP w Starej Białej; II miejsce – Emilia Żółtowska, Paulina Małecka i Aleksandra Sztupecka z SP w Wyszynie; III miejsce – Karolina Czubakowska, Jan Majewski i Tomasz Górzyński– wszyscy z Wyszyny. Organizatorki konkursu wraz z dyrektor Bogumiłą Żołnowską już teraz zachęcają do udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się w październiku 2007 roku. (eg)
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze