ORLEN zawarł dwuletnią umowę na zaopatrzenie w gaz ziemny polskich spółek Grupy Saint-Gobain, jednego z największych producentów materiałów budowlanych w kraju i na świecie. Maksymalny wolumen dostaw przewidziany kontraktem to 2,6 TWh gazu.
Umowa wejdzie w życie z początkiem 2025 roku i będzie obowiązywała do 31 grudnia 2026 r. Zapewnia zakupy surowca na zasadach rynkowych, w cenach powiązanych z indeksami giełdowymi. To już kolejny kontrakt pomiędzy Grupą ORLEN a polskimi spółkami Saint-Gobain. Współpraca obu podmiotów w zakresie dostaw gazu ziemnego trwa od stycznia 2015 r.
Podpisana umowa potwierdza pozycję Grupy ORLEN jako wiarygodnego partnera biznesowego i lidera rynku gazu ziemnego w Polsce. Koncern oferuje klientom dogodne i elastyczne warunki handlowe a jednocześnie gwarantuje stabilne dostawy surowca najwyższej jakości. W ten sposób Grupa ORLEN wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców umożliwiając im długoterminowe planowanie działalności i dostosowanie jej do wymogów transformacji energetycznej.
Saint-Gobain działa w 76 krajach na świecie i jest liderem w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały oraz usługi dla rynku budowlanego i przemysłowego. Zintegrowane rozwiązania w zakresie renowacji budynków publicznych i prywatnych, lekkiego budownictwa oraz dekarbonizacji budownictwa i przemysłu są opracowywane w procesie ciągłej innowacji i zapewniają zrównoważony rozwój i efektywność. Zobowiązanie Grupy wyrażone jest w jej celu nadrzędnym: „MAKING THE WORLD A BETTER HOME”.
Opr. (kw)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze