Reklama

Królewski Flis Wiślany

06/06/2007 13:34
W ubiegłym tygodniu na przystani u podnóża Tumskiego Wzgórza za*****ował galar. To bezżaglowy statek przypominający duży prostokąt z nisko wzniesionym ku górze dziobem, którego załoga zawitała do Płocka w ramach odbywającego się już po raz drugi Królewskiego Flisu Wiślanego.
Tegoroczny flis rozpoczął się 17 maja przy ujściu Przemszy, a zakończy 8 czerwca w Gdańsku. Jego celem jest powrót do najlepszych tradycji i obyczajów z epoki politycznej i gospodarczej świetności Rzeczypospolitej oraz popularyzacja walorów przyrodniczych i turystycznych kraju. Do czasu rozwoju kolei Wisła była głównym szlakiem komunikacyjnym Polski. Handel wzdłuż brzegów Wisły w XVI i XVII wieku zapewniał dochody dla ponad 40 tysięcy ludzi, a spław wiślany był głównym źródłem bogactwa i potęgi naszego kraju w okresie „złotego wieku”. 
(jac)
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości