Gmina Gostynin pozyskała 150 tys. zł dofinansowania na modernizację kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” przy Szkole Podstawowej w Sierakówku. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego wysłużony obiekt zyska nową nawierzchnię, odnowione wyposażenie i bezpieczniejsze warunki do uprawiania sportu. To inwestycja, która ma służyć przede wszystkim dzieciom i młodzieży.
Decyzja o przyznaniu środków zapadła 16 czerwca podczas posiedzenia Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Przyznana kwota 150 000 zł pozwoli na przeprowadzenie kompleksowej modernizacji popularnego obiektu sportowego przy szkole w Sierakówku w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2026”.
Zakres zaplanowanych prac jest szeroki. W ramach inwestycji zostanie usunięta dotychczasowa, zużyta nawierzchnia poliuretanowa, która następnie zostanie poddana utylizacji. W jej miejsce wykonana zostanie nowa nawierzchnia wraz z niezbędną wymianą i uzupełnieniem części podbudowy oraz odtworzeniem linii boisk.
Modernizacja obejmie również wymianę wyposażenia boiska trwale związanego z gruntem oraz poprawę stanu ogrodzenia całego kompleksu. Po zakończeniu prac mieszkańcy zyskają nowoczesny i bezpieczny obiekt, który będzie odpowiadał na potrzeby zarówno uczniów, jak i lokalnej społeczności.
- To niezwykle ważna inwestycja dla rozwoju sportu i aktywności fizycznej na terenie naszej gminy. Zmodernizowany i bezpieczny obiekt stworzy jeszcze lepsze warunki do codziennych zajęć sportowych, treningów oraz organizacji wydarzeń rekreacyjnych – podkreślają przedstawiciele gminy Gostynin
Reklama
Orlik w Sierakówku od lat jest miejscem spotkań, treningów i zajęć sportowych. Po modernizacji obiekt ma stać się jeszcze bardziej funkcjonalną przestrzenią do organizacji zajęć dla uczniów, wydarzeń rekreacyjnych oraz aktywności mieszkańców.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze