Radny Prawa i Sprawiedliwości został przewodniczącym rady miasta Płocka piątej kadencji. Wiceprzewodniczącymi zostali Arkadiusz Iwaniak z SLD, Artur Jaroszewski z PO i Stanisław Kwiatkowski z PSL. Sekretarzem sesji został na najbliższe cztery lata najmłodszy z płockich radnych Paweł Kolczyński z PiS. W poniedziałek, 27 listopada odbyła się I sesja rady miasta Płocka. Radni spotkali się, żeby wybrać przewodniczącego, wiceprzewodniczących i sekretarza sesji. W związku ze zwycięstwem w drugiej turze wyborów na prezydenta Płocka, z mandatu zrezygnował Mirosław Milewski. Już teraz wiadomo, że jego miejsce w radzie zajmie Jerzy Seweryniak. Na stanowisko przewodniczącego rady miasta zgłoszono jedynie kandydaturę Tomasza Korgi. Głosowało za nim 21 radnych, jeden był przeciwny, a dwóch wstrzymało się od głosu. – Będę starał się być sprawiedliwym i wymagającym przewodniczącym. Jak mi się wydaje znam problemy tego miasta i będę pracował dla dobra Płocka – powiedział bezpośrednio po głosowaniu Tomasz Korga. Więcej emocji wzbudził wybór wiceprzewodniczących. W płockiej radzie może być trzech wiceprzewodniczących. Już teraz widać rozłam w pięcioosobowym klubie radnych Platformy Obywatelskiej. Ten klub jako jedyny zaproponował na stanowiska wiceprzewodniczących Artura Jaroszewskiego i ubiegającego się w tegorocznych wyborach samorządowych o fotel prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Klub PiS zgłosił kandydaturę Stanisława Kwiatkowskiego z PSL, Nasze Miasto Płock Lecha Latarskiego, a SLD Arkadiusza Iwaniaka. W głosowaniu przepadli Andrzej Nowakowski i Lech Latarski, którzy uzyskali jedynie po pięć głosów popierających ich kandydatury. Za wyborem Artura Jaroszewskiego i Stanisława Kwiatkowskiego było po 19 radnych, a Arkadiusza Iwaniaka poparło 18 radnych. (jac)
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze