Reklama

Światowy Dzień Energii z Grupą ORLEN

16/10/2024 09:26

20 października Muzeum Gazowni Warszawskiej ponownie zamieni się w centrum edukacyjnych inspiracji. Otwarte wydarzenie, organizowane przez Grupę ORLEN z okazji Światowego Dnia Energii, przybliży odwiedzającym ważną rolę energii w naszym codziennym życiu i możliwości jej efektywnego wykorzystania. Będzie to również okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i niskoemisyjne technologie stosowane dziś w energetyce.

– W ramach Światowego Dnia Energii, wspólnie ze spółkami Grupy ORLEN, przygotowaliśmy bogaty program interaktywnych atrakcji. Chcemy w przystępny sposób przedstawić uczestnikom wydarzenia najważniejsze zagadnienia związane z energią i paliwami – mówi Kinga Szewczyk, prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Tegoroczna edycja Światowego Dnia Energii w Muzeum Gazowni Warszawskiej będzie okazją do zdobycia i poszerzenia wiedzy m.in. o produkcji i wykorzystaniu energii z wiatru czy atomu oraz o możliwościach zastosowania wodoru w transporcie. Poznanie najnowszych, przyjaznych środowisku technologii stosowanych w sektorze energetycznym, umożliwi m.in.: wystawa modeli turbiny wiatrowej, reaktora modułowego SMR czy stacji tankowania wodoru. Uczestnicy będą mogli przyjrzeć się z bliska specjalnej ekspozycji „Mały atom”, która przedstawi korzyści płynące z energetyki jądrowej w kontekście jej wysokiej efektywności oraz roli w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Nie zabraknie również warsztatów, podczas których młodsi uczestnicy (z materiałów pochodzących z recyklingu) własnoręcznie zbudują wiatrak.

Reklama

– Atrakcje, które zaplanowaliśmy, są skierowane zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Naszym celem jest edukacja w zakresie odpowiedzialnego wykorzystania energii oraz zachęcanie do refleksji nad współczesnymi wyzwaniami energetycznymi i klimatycznymi. Jednocześnie, chcemy pokazać, jak my, jako Grupa ORLEN, dążymy do nisko i zeroemisyjności, wdrażając nowoczesne technologie w realizowanych inwestycjach – dodaje Kinga Szewczyk.

Z okazji Światowego Dnia Energii, 20 października Muzeum Gazowni Warszawskiej (wejście od ul. Seweryna Krzyżanowskiego) będzie otwarte dla odwiedzających w godz. 10.00-18.00

Reklama

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości